Juniorzy starsi minimalnie przegrali z liderem I ligi podkarpackiej

Juniorzy starsi Czarnych Jasło w XVI kolejce rozgrywek I ligi podkarpackiej, po bardzo dobrym meczu przegrali z SMS Resovią Rzeszów 1:2. Patrząc obiektywnie na przebieg całego meczu trzeba stwierdzić, że mecz był wyrównany i nie było widać różnicy pomiędzy Czarnymi a Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Pierwszą bramkę strzelają gospodarze. W 24 minucie, po stałym fragmencie gry z rożnego, obrońcy Resovii wybijają futbolówkę przed szesnastkę. Tam dobrze ustawiony Wrona uderza piłkę w kierunku bramki przeciwnika- ta jednak trafia w rękę zawodnika Resovii a arbiter główny dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Michał Gabryel i wygrywa próbę nerwów z golkiperem Resovii. W 33 minucie Nasi obrońcy popełniają kardynalny błąd- zabawa w polu karnym kończy się utratą bramki. Zimną krew w tej sytuacji zachował Rurak, który wpakował piłkę za plecy Niemczyńskiego.

Goście idą za ciosem i po pięciu minutach, kiedy arbiter główny nie reaguje na sygnał sędziego liniowego, iż jest spalony zawodnika Czarnych Jasło w okolicy pola karnegio Resovii, przeprowadzają kontratak. Pękala popisuje się wówczas pięknym strzałem. Dostaje piłkę z lewej strony boiska i z około 25 metrów uderza w kierunku bramki na długi słupek za wysuniętego Niemczyńskiego. Futbolówka trafia w słupek a nadana rotacja kieruje ją niestety do naszej siatki, nie dając szans na obronę. Nasza drużyna dąży do zmiany rezultatu. W ostatnich sekundach meczu piłka wpada do siatki gości. Strzelał wprowadzony w drugiej połowie Patryk Jamuła, ale jak się okazało był na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał.

Nasi zawodnicy nie mają się czego wstydzić, bo po raz kolejny zagrali fajny futbol, udowadniając, że mogą być równorzędnym przeciwnikiem dla drużyn z czoła tabeli.

JKS Czarni 1910 Jasło – SMS Resovia Rzeszów 1:2 (1:2)
1:0 24′ Gabryel (karny)