SportWażne wydarzenia

Kolejna edycja „Obozu przetrwania” w Liceum w Nowym Żmigrodzie

Jest już tradycją, iż każdego roku uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie biorą udział w szkoleniu sportowo sprawnościowym tzw. „Obozie przetrwania”, organizowanym w ramach zajęć edukacji wojskowo–policyjnej. Wyjazd ten organizowany oraz koordynowany przez ppłk rez. SG Tadeusz George, nauczyciela w tutejszej szkole, cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Kolejna edycja "Obozu przetrwania" w Liceum w Nowym Żmigrodzie

Zdaniem nauczycieli klas policyjno–wojskowych w żmigrodzkim liceum, posiadanie samej wiedzy teoretycznej nie wystarcza aby sprawdzić się w służbach mundurowych. W związku z tym, aby mieć możliwość zweryfikowania swojej wiedzy, charakteru, pomysłowości oraz możliwości fizycznych organizowane są dla uczniów wyjazdy sportowo – sprawnościowe z elementami survivalu. Coroczne szkolenia kształtują bowiem w młodych ludziach poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, współdziałanie w zespole, samodzielne podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach.

Kolejna edycja "Obozu przetrwania" w Liceum w Nowym Żmigrodzie

Realizując program szkolenia, uczniowie klas mundurowych trenowali praktyczne elementy taktyki wojskowej przy użyciu markerów paintballowych, musieli przejść szkolenie alpinistyczne (zjazdy i podejścia na liniach, zjazdy w terenie ze skałek, pokonywanie ścianki wspinaczkowej itp.). Uczniowie trenowali również strzelanie do celu z replik AKMS-u oraz elementy musztry wojskowej: indywidualnej i zespołowej. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników wycieczki cieszyły się elementy techniki „szkoły przetrwania” (przygotowanie i rozpalanie ogniska bez zapałek, przygotowanie posiłku w terenie).

Kolejna edycja "Obozu przetrwania" w Liceum w Nowym Żmigrodzie

Pomimo trudów oraz zmęczenia, każdy z uczestników „Obozu przetrwania” wracał do domu uśmiechnięty, bogatszy w nowe doświadczenia, z większą wiarą w siebie i swoje możliwości. Wyjazd ten spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony rodziców oraz środowiska lokalnego. Bardzo cieszy fakt, iż w ślad za żmigrodzim liceum inne placówki postanowiły organizować podobne wyjazdy. Należy bowiem wspierać działania, które mają na celu podnoszenie poziomu sprawności fizycznej, psychicznej oraz ruchowej młodych ludzi i które stanowią dobrą alternatywę dla komputera oraz telewizji.

ZS Nowy Żmigród

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
faza
faza
2024 lat temu

ta broń to na kulki, czy może amunicja większego kalibru np. : jarzębina ;>

realia
realia
2024 lat temu

i tak sprawnosc fizyczna to nie wszystko, trzeba przejsc testy psychologiczne 😛

max
max
2024 lat temu

a jakie ladne garniturki, pewnie grupa z gornego zdjecia symulowala niemcow

elo
elo
2024 lat temu

a była laura ?? pieknosc ze zmigrodu:)

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x