Komplet punktów w Kańczudze. Przełom Szalonego

Jaślanie przed wyjazdem do Kańczugi mieli tylko jeden cel – wrócić do Jasła z kompletem punktów. Nasz napastnik sam strzelił dwie bramki, którymi zapewnił jaślanom trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym.

Komplet punktów w Kańczudze. Przełom Szalonego (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Zawodnicy MKS Kańczugi są czerwoną latarnią ligi, ostatni raz wygrali 30 października, kiedy pokonali Żurawiankę Żurawica przed własną publicznością.

Pierwsza bramka dla jaślan padła w dziewiętnastej minucie po strzale Roberta Szalonego(0:1). Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się skromnym jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Jerzego Daniły.

W 60. minucie do remisu doprowadził Toczek, który bez większych problemów pokonał jasielskiego bramkarza. Jaślanie nie chcąc stracić kompletu punktów w końcówce spotkania zadali cios gospodarzom w postaci bramki (1:2).

MKS: Skop – Podstolak, Himicz, Cieleń, Gaweł – Bzdoń (85′ Trąbka), Sochacki (80′ Stepaniak), Fedoriuk – Cichy (75′ Bochnak), Toczek.

Czarni: Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Kosiba – Żarnowski (46′ Brągiel), Chrząszcz, Madejczyk, Grzesiak (80′ Munia) – Złotek (73′ Majewski), Szalony (89′ Warchoł).

W obecnej chwili jaślanie znajdują się na pozycji wicelidera tabeli, a tuż przed nimi jest KS Zaczernie z jednopunktową przewagą. Dziś o 17.00 rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy dotychczasowym liderem tabeli – JKS Jarosław a Lechią Sędziszów Małopolski.

Już w następną sobotę drużyna Czarnych Jasło rozegra przed własną publicznością „mecz przyjaźni” z Orłem Przeworsk.