r e k l a m a
Judo i karateSportWażne wydarzenia

Medale jasielskich judoków na Pucharze Polski w Warszawie

W dniach 29-30.09.2012 w Warszawie odbył się, Otwarty Puchar Polski judo . Na hali Torwar rywalizowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek z takich krajów europejskich jak m.in. Słowenia, Wielka Brytania, Niemcy, Łotwa, Ukraina, Węgry, Białoruś, Belgia, Finlandia, Szwecja, Holandia, Litwa, Estonia oraz wiele polskich drużyn z całej Polski.

Medale jasielskich judoków na Pucharze Polski w Warszawie

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a nasi wychowankowie zaprezentowali się z najlepszej strony. Podopieczni trenera Przemysława Czarneckiego odnieśli historyczny sukces podczas imprezy tak dużej rangi. Podczas dwóch dni turnieju na warszawskich matach stanęło ośmioro naszych reprezentantów zdobywając 5 medali. W blisko dwudziestoletniej historii judo w naszym mieście jest to niewątpliwie największy sukces sportowy. Podczas tych zawodów dwukrotnie na podium stawała Joanna Nocula, która rywalizowała w kategorii wagowej do 40 kg.

Medale jasielskich judoków na Pucharze Polski w Warszawie

W pierwszym dniu zawodów Asia walczyła w grupie juniorek młodszych, czyli ze starszymi od siebie przeciwniczkami i wywalczyła brązowy medal. W drugim dniu turnieju stanęła do walki w swojej grupie wiekowej i wywalczyła srebrny medal, ustępując tylko w walce finałowej reprezentantce Gdańska. Srebrny medal zdobyła również Paulina Górniak rywalizująca w kategorii wagowej do 48 kg. Paulinka przebrnęła eliminacje jak burza i w walce finałowej spotkała się z zawodniczkom z Włocławka, która okazała się lepsza w tym dniu. Brązowe medale wywalczyły Katarzyna Kolbusz w kategorii wagowej do 36 kg oraz Oliwia Brągiel w kategorii wagowej do 33 kg.

Pozostali nasi reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem, niestety udział w zawodach ukończyli na walkach repasażowych i zostali sklasyfikowani poza strefą medalową. Nasz klub reprezentowali jeszcze: Aleksandra Stanek, Klaudia Przewoźnik, Arkadiusz Szczepanik oraz Cezary Bania.

UKS ASW-JUDO Jasło
www.judo-jaslo.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ash
ash
2023 lat temu

„zawodniczkom”….litości

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x