r e k l a m a
Judo i karateSport

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

Po raz kolejny ekipa UKS ASW – JUDO JASŁO udowodniła, że należy do ścisłej czołówki w naszym kraju. Tym razem drużyna z Jasła wzięła udział w zawodach w Suchym Lesie koło Poznania, gdzie rozegrany został Otwarty Puchar Polski młodziczek i młodzików oraz juniorów i juniorek młodszych jak również międzynarodowy turniej judo dzieci.

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

Ogromnym sukcesem dla naszego klubu zakończyła się rywalizacja w kategorii młodziczek gdzie 4 osobowa reprezentacja wywalczyła 3 złote medale i 1 piąte miejsce. Złote medale zdobyły Paulina Górniak, Joanna Nocula oraz Katarzyna Kolbusz. Tuż za podium uplasowała się Klaudia Przewoźnik, który przegrała swoją walkę o brązowy medal. Wynik ten spowodował, że judoczki klubu ASW JUDO JASŁO po raz pierwszy w historii wygrały klasyfikację medalową Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w turnieju rywalizowało ponad 800 osób ze 107 klubów.

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

P tym sukcesie w drugim dniu rywalizacji do walk o medale przystąpili juniorzy młodsi oraz grupa dzieci. W tych zawodach nasz klub reprezentowali: Joanna Nocula, która znów stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji ze starszymi od siebie rówieśniczkami, w tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Klaudia Przewoźnik.

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

Bardzo wysoką lokatę wywalczył również w grupie wiekowej juniora Dawid Szymkowski, który uległ w walce o brązy medal w swojej kategorii wagowej. W drugim dniu turnieju rywalizowały również nasze dwie dziewczyny, walczące w kategorii dzieci. Dużą niespodziankę sprawiła trenująca stosunkowo niedługo Natalia Jankowska, która wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 36 kilogramów.

Bardziej doświadczona Natalia Nocula wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 32 kilogramów. Turniej w Suchym Lesie był dla naszych judoków bardzo udany, gdyż po raz kolejny pokazali, że należą do ścisłej czołówki w naszym kraju w swoich grupach wiekowych.

UKS ASW-JUDO JASŁO
www.judo-jaslo.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pożeracz
pożeracz
2024 lat temu

Otwieram lodówkę , a tam kto ………….? Judo

maLLY
maLLY
2024 lat temu

BRAWO

księżniczka
księżniczka
2024 lat temu

BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOO DZIEWCZYNY !!!!!!!!!!!!!!!! tak trzymać !!!!!!!!!!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x