r e k l a m a
Judo i karateSportWażne wydarzenia

Międzynarodowy sukces zawodników Oyama Karate

W Wiedniu odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin pod nazwą Austrian Open 2011. Zawody zostały zorganizowane przez Sensei Marka Kubka 4 Dan – prezydenta Austryjackiej Organizacji Karate Kyokushin. W zmaganiach wzięło udział ponad 250 zawodników z ośmiu państw. Mistrzostwa proporcjonalnie do swojej rangi stały na bardzo wysokim poziomie, a rozgrywane pojedynki były bardzo spektakularne.

Międzynarodowy sukces zawodników Oyam

W zawodach udział wzięli reprezentant gminy Brzyska z powiatu Jasielskiego Dawid Wnęk oraz reprezentanci Jasła – Kamil Karp i Paweł Niklewicz. Zawodnicy ci występowali w barwach klubu Jissen International Full Contact Team.

Pierwszy z zawodników – Dawid Wnęk wystartował w kategorii lekkiej do 65 kg. Dawid zwyciężył wszystkie walki eliminacyjne, przed czasem zdobywając pełne punkty (ippon). Dopiero w półfinale uległ nieznacznie reprezentantowi Węgier i zajął wysokie III miejsce.

Międzynarodowy sukces zawodników Oyam

Paweł Niklewicz startujący w kategorii seniorów do 5 Kyu – 70 kg podobnie jak Dawid po dogrywce w półfinale musiał uznać przewagę rywala. Ostatecznie Paweł stanął na III miejscu podium.

Nasz ostatni reprezentant – Kamil Karp miał pecha i w półfinale trafił na bardzo doświadczonego reprezentanta Węgier – Zoltana Polacska 4 Dan. Po zaciętym pojedynku sędziowie zdecydowali o dogrywce, po której zakończeniu połowa składu sędziowskiego orzekła o kolejnej dogrywce natomiast druga połowa o przewadze Węgra. Sędzia maty oddał swój głos na Polacska, co zaważyło na wyniku walki i zwycięstwie reprezentanta Węgier.

Zarząd klubu Jissen International Full Contact Team pragnie podziękować wójtowi  gminy Brzyska Panu Rafałowi Papciakowi oraz jego współpracownikom za dofinansowanie wyjazdów na turnieje reprezentanta gminy – Dawida Wnęka mieszkającego w Dąbrówce. Bez ich pomocy bardzo trudno byłoby sfinansować wyjazdy na tak odległe mistrzostwa.

Jednocześnie zarząd klubu nie ukrywa zdziwienia, iż wysokiej klasy, utytułowany zawodnik z Jasła – Kamil Karp nie otrzymuje żadnego wsparcia od miasta, które z sukcesami godnie reprezentuje na prestiżowych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Zarząd Klubu Jissen International Full Contact Team”

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x