r e k l a m a
Sport

MMA w Jaśle: „Niedział” i „Sopla” przegrali po emocjonujących walkach (foto)

Po bardzo emocjonującej walce Agnieszka Sobczyk musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki Agnieszki Niedźwiedź z Katowic. Jedyny w dniu dzisiejszym pojedynek pomiędzy kobietami zakończył się po 3 minutach i 24 sekundach przez poddanie się jaślanki przez narożnik.

Porażka Agnieszki Sobczyk i Rafała Niedziałkowskiego w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Rafał Niedziałkowski z Jasła został pokonany przez Piotra Kaczyńskiego z Sochaczewa. Pojedynek „Niedziała” i Piotra Kaczyńskiego zakończył się po niespełna minucie poprzez duszenie trójkątne rękami.

Łącznie w Gali MMA Coloseum „Powrót Króla”, która odbyła się dzisiejszego wieczoru w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, zostało stoczonych osiem walk. Siedem zakończyło się już w pierwszej rundzie, natomiast jedna zakończona została w rundzie drugiej.

Gala MMA odbyła się w Jaśle po raz drugi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Jako pierwsi w oktagonie zmierzyli się Leszek Mosingiewicz z Marcinem Blezieniem. Walka zakończyła się po jednej minucie i trzydziestu dziewięciu sekundach na korzyść Mosingiewicza. W kategorii 96 kilogramów w szranki z Piotrem Mikołajskim wszedł Sławomir Zakrzewski. Walka zakończyła się po dwudziestu siedmiu sekundach zwycięstwem Piotra Mikołajskiego.

Gala MMA odbyła się w Jaśle po raz drugi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Wyższość Patryka Rogóża musiał uznać także Jakub Oskroba, który poddał się po minucie walki w oktagonie. W kategorii 77 kilogramów Witold Lisek pokonał Grzegorza Tarasiuka z Łęcznej reprezentującego Herkules Łęczna. Arkadiusz Żaba posiadający na swoim koncie sześć zwycięstw pokonał Waldemara Kożusznego poprzez poddanie po trwającym ponad minutę starciu.

Gala MMA odbyła się w Jaśle po raz drugi (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jako przedostatnią walkę, kibice zgromadzeni na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle mogli oglądać pojedynek Ireneusza Cholewa, którzy po dwóch rundach pokonał Marcina Żabę z Bytomia.

Po zakończonych walkach Agnieszka Sobczyk oraz Rafał Niedziałkowski wypowiedzieli się lokalnym mediom na temat dzisiejszych walk w oktagonie.

Rafał Niedziałkowski (kliknij aby powiększyć)

Rafał „Niedział” Niedziałkowski: „Piotr Kaczyński zaskoczył mnie w parterze, który nie jest moją silną stroną. Gość silny, mocny, naprawdę dobrze przygotowany do dzisiejszej walki. Nie znałem go z tej strony. Obalił mnie i „udusił”.. Jestem „stójkowiczem” bardziej i do tego się przyznaje. Parter jest zdecydowanie moją słabszą stroną. Każda porażka czegoś uczy i z każdej coś wynoszę. To jest tylko sport, w którym raz się wygrywa, a raz przegrywa. Na razie muszę to wszystko opanować – mam rodzinę, inne obowiązki, a sport jest tylko moim hobby. W Jaśle MMA powinno się rozwijać, powtarzam po raz kolejny, że mamy kilku zdolnych zawodników, ale jest ciężko o klub i o treningi. Z tej strony chciałbym podziękować moim sponsorom oraz dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tadeuszowi Baniakowi, który niejednokrotnie udostępniał nam halę sportową do treningów. Gdyby nie MOSiR, to nie mielibyśmy gdzie trenować. Chciałbym również podziękować moim pozostałym sponsorom: Sieć Pizzerii „Pizza Punkt”, „Trio”, „Petrosoft”, Hotel „Perła”, Restauracja „Tivola”, „Auto Marlon Serwis”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle, Judo Jasło oraz „Polbath”.

Agnieszka Sobczyk (kliknij aby powiększyć)

Agnieszka „Sopla” Sobczyk: „Dzisiejsza walka była bardzo trudna, choć jej początek był świetny, lekkie prowadzenie. Kilka ciosów – taka szybka wymiana, ale nie wyszło. Moja przeciwniczka była lepiej przygotowana fizycznie, może stres mnie zjadł – nie jestem w tym momencie w stanie tego określić. Przegrana zawsze motywuje i staramy się po niej zwiększyć swoje możliwości. Trening, trening i jeszcze raz trening. Była w Nowym Jorku, gdzie trenowałam przez okres trzech miesięcy. Zabrakło po prostu szczęścia w dzisiejszej walce. Odbywałam tam trening kondycyjny, siłowy, ciosy MMA, jak do każdego sportu – przygotowujemy się z tego, z czego trzeba. Bardzo serdecznie dziękuje moim sponsorom, którymi są : „Mario Costa Men’S Fashion”, Pizzeria „Pizza Punkt”, Multi Bank Leszno, UKS ASW Judo Jasło oraz Urzędowi Miasta Jasła, bez których wsparcia ciężko byłoby mi podjąć walkę w zawodach”.

Zobacz fotorelację z Gali MMA Coloseum XI Powrót Króla autorstwa Przemysława Janasa i Arkadiusza Jurysia.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ju jitsu
ju jitsu
2024 lat temu

jestem „stójkowiczem”… to boks kolego , albo sumo…

...
...
2024 lat temu

sorry ale mierzcie sily na zamiary bo patrzac to macie male doswiadczenie i to nie jest hejterskie tylko ocena taka zebyscie bardziej pracowali i duzo sparing partnerow

Synek
Synek
2024 lat temu

O to przykład kozaka ;]]]] pada jak chlopczyk z 5 klasy

hi
hi
2024 lat temu

ha cwaniaki oni tylko okopać kokoś pod byłą europom

ixi
ixi
2024 lat temu

Niedzial…gone i 60 seconds…

LUDZIE
LUDZIE
2024 lat temu

NIE ŁAM SIĘ NIEDZIAŁ POZDRO

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x