r e k l a m a
Sport

Nagrody dla sportowców

Nagrody dla sportowców, fot. archiwum

Podczas VIII sesji Rady Miejskiej Jasła radni przyjęli uchwałę w sprawie przyznawania nagród w dziedzinie sportu, która umożliwi finansowe nagradzanie działaczy sportowych, trenerów oraz sportowców za osiągnięcia sportowe na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym.

Nagrody przyznawane będą sportowcom, w tym osobom niepełnosprawnym, zamieszkałym na terenie Miasta Jasła lub tym, którzy są członkami klubów sportowych mających siedzibę na terenie miasta Jasła, za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym, krajowym lub lokalnym. Nagrodę mogą również otrzymać trenerzy, których wiedza, praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięć tych sportowców oraz działacze, którzy poprzez organizację prestiżowych imprez sportowych, wybitne osiągnięcia i pracę na rzecz rozwoju sportu i kultury fizycznej w Jaśle, przyczynili się do wysokich wyników sportowców.

Takie finansowe wspieranie najbardziej utalentowanych sportowców z pewnością będzie ich motywowało do dalszej pracy, a zarazem będzie miłym dowodem na to, że doceniono ich starania i wysiłki włożone w nieraz bardzo ciężkie treningi mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Zgodnie z przyjętym regulaminem nagrody będą przyznawane przez Burmistrza Miasta Jasła w oparciu o wnioski składane przez kluby sportowe, opiniowane przez Miejską Radę Sportu w Jaśle.

Wnioski w sprawie przyznania nagród na 2010 rok, należy złożyć w Urzędzie Miasta w Jaśle w terminie do 14 dni od dnia wejścia w życie niniejszej uchwały. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

(UMJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X