r e k l a m a
Piłka nożnaSport

Nowatorskie rozwiązania i pomysły Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Jak donoszą regionalne media Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie wprowadza w życie kilka swoich uchwał dotyczących rozgrywek piłkarskich od IV ligi w dół.

Nowatorskie rozwiązania i pomysły Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Pierwszym odważnym pomysłem jest zamiana obowiązkowej karty zdrowia zawodników podbijanej przez lekarza – specjalistę sportowego na zwykłe oświadczenie o zdolności do gry składanej przez pełnoletnich zawodników, a w przypadku dzieci i młodzieży wystarczy podobne oświadczenie rodziców lub prawnych opiekunów.

– To jest zgodne z wszystkimi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, o czym rozmawialiśmy z panią minister podczas jednego ze spotkań – opowiada Prezes PZPN Kazimierz Greń.

Co więcej, od nowego sezonu będzie istniała możliwość dokonania pięciu zmian podczas jednego meczu ligowego, czyli o jedną zmianę więcej niż to było praktykowane do tej pory. Kluby piłkarskie zwolnione zostaną ponadto z opłat za obserwatorów, koszta te pokrywać będzie podkarpacki związek.

Czarni Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
c klasa
c klasa
2021 lat temu

swietnie moze w koncu uda mi sie zagrac chocby 5 minut:)

Onar
Onar
2021 lat temu

Dziwne te rozwiązane,,,Kluby piłkarskie zwolnione zostaną ponadto z opłat za obserwatorów, koszta te pokrywać będzie podkarpacki związek.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X