Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Nowy Żmigród z Pucharem Wójta

Jak co roku tak i w tym rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród. Na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie 7 sierpnia odbyły się zawody sportowe w piłce nożnej.

Nowy Żmigród z Pucharem Wójta (fot. Jerzy Dębiec, Lysagora.info)

Organizatorem turnieju był jak zawsze Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie oraz wójt gminy. Do zawodów zgłosiło się dziewięć drużyn z terenu całej gminy: Jaworze, Brzezowa, Łężyny, Łysa Góra, Mytarka, Stary Żmigród, Makowiska, Nowy Żmigród, Nienaszów. W piątek 6 sierpnia w budynku Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się losowanie grup. Przedstawiciele drużyn dokonali losowania grup.

Nowy Żmigród z Pucharem Wójta (fot. Szymon Potera, Lysagora.info)

Wylosowano grupy: grupa I: Jaworze, Brzezowa, Łężyny, grupa II: Łysa Góra, Mytarka, Stary Żmigród, grupa III: Makowiska, Nowy Żmigród, Nienaszów. Rozgrywki rozpoczął mecz grupy pierwszej pomiędzy drużynami Jaworza i Brzezowej. Zespoły rozgrywały swe mecze w grupach systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były dwa razy po piętnaście minut. Po przeprowadzonych rozgrywkach eliminacyjnych do szerokiego finału zakwalifikowały się drużyny: Nowego Żmigrodu, Łysej Góry oraz Łężyn.

Nowy Żmigród z Pucharem Wójta (fot. Szymon Potera, Lysagora.info)

Wymienione drużyny rozegrały mecze finałowe systemem każdy z każdym. Oto wyniki meczów: Nowy Żmigród – Łężyn 4:0, Łysa Góra – Łężyny 2:0, Nowy Żmigród – Łysa Góra 5:0. Drużyna z Nowego Żmigrodu nie dała najmniejszych szans swoim rywalom. Musimy zauważyć, że turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Zawodnicy z uczestniczących w rozgrywkach drużyny grali bardzo odpowiedzialnie za taką postawę składam w imieniu organizatorów serdeczne podziękowania. Drużyny otrzymały: puchary, dyplomy, piłki, komplety getrów, a zwycięska drużyna komplet strojów sportowych ufundowane i wręczone przez wójta gminy Krzysztofa Augustyna.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy klubowi „Wisłoka” Nowy Żmigród za przygotowanie i udostępnienie obiektu na ten turniej. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Jerzy Dębiec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x