Sport

Ponad stu zawodników na starcie zawodów „Run & Roll” w Jaśle (foto)

Ponad stu uczestników w organizowanych po raz pierwszy w Jaśle biegach ulicznych i jeździe szybkiej na rolkach „Run & Roll”, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Organizatorzy, czyli Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Klub Sportowy „Speed” Jasło przygotowali dla zawodników, wyścigi podzielone na różne kategorie wiekowe.

Zawody „Run & Roll” w Jaśle po raz pierwszy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Zawody rozpoczęły się od wyścigu skierowanego dla dzieci na rolkach, które punktualnie o dziesiątej wystartowały z linii startu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle i pokonały dystans 1500 m. wiodący ulicami Sikorskiego, Szopena, Szkolną oraz Krasińskiego.

Dla nieco bardziej spragnionych wrażeń, przygotowany został wyścig OPEN, w ramach którego amatorzy biegania mieli do pokonania trasę 10 km. Odbyły się także zawody w biegach ulicznych, czyli pętla na trasie MOSiR, ulica Sikorskiego i Szopena.

Zawody „Run & Roll” w Jaśle po raz pierwszy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Zawody „Run&Roll” zakończył bieg główny OPEN na dystansie 5 km, czyli czterech okrążeń wokół ulic Sikorskiego, Szopena, Szkolnej oraz Krasińskiego. Organizatorzy, przygotowali okolicznościowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe dla zawodników biorących udział w sobotnich zmaganiach sportowych.

Zawody „Run & Roll” w Jaśle po raz pierwszy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Głównym celem zawodów jest popularyzacja tych dyscyplin sportowych oraz promocja aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Impreza śmiało może zostać uznana za godnego następcę organizowanego w lutym Biegu Walentynkowego, którego organizacja została zawieszona – mówił Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Organizatorzy już zapowiedzieli, że zawody będą kontynuowane w przyszłych latach i na stałe wpiszą się do jasielskiego kalendarza imprez sportowych. Wyniki zostaną opublikowane po otrzymaniu od Organizatora.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów autorstwa naszego reportera.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
git
git
2024 lat temu

Gdzie o takich imprezach można się wczesniej dowiedzieć?

taki jeden
taki jeden
2024 lat temu

jeśli wychodzisz z domu chociaz na chwile to plakaty sa rozklejane 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x