r e k l a m a
Judo i karateSport

Pracowity weekend jasielskich judoków

Miniony weekend był kolejnym w którym wychowankowie naszego klubu brali udział w imprezach sportowych w różnych miejscach.  Turnieje odbywały się w Bytomiu, gdzie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Bytomia. W tym turnieju udział brało ponad 200 zawodników w kategorii dzieci, a jak wiadomo Bytom to kolebka polskiego judo.

Pracowity weekend jasielskich judoków

Zawody od lat są bardzo mocno obsadzone, ponieważ w każdej kategorii wagowej do rywalizacji zgłosiło się ponad 30 osób, a dziewczęta rywalizowały z chłopcami. Najlepszy wynik w tym turnieju uzyskała Natalia Nocula, która ukończyła zawody na II miejscu w kategorii wagowej do 28kg. Medal z tego turnieju przywiózł również Dawid Szczepanik, który uplasował się na III miejscu w kategorii wagowej do 33 kg.  Bardzo dobre lokaty wywalczyli również: Katarzyna Kolbusz -VII miejsce (36kg), Kluszczyk Mateusz -VII miejsce (28kg), Przewoźnik Daniel- VII miejsce (36kg), natomiast na dziewiątych miejscach uplasowali się Górniak Paulina (42kg), Cichoń Emilia (34kg) oraz Cichoń Martyna (38kg)

Po zakończonych zawodach w Bytomia 3 zawodników udała się na turniej do Hranic (Czechy) gdzie rozgrywany był Otwarty Puchar  Czech, w którym udział wzięło ponad 800 zawodników.

W tym turnieju najlepiej pokazała się Paulina Górniak, która wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 44 kg, natomiast dwóch pozostałych zawodników Cezary Bania (60kg) i Dawid Szczepanik (34kg) w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na dziewiątych miejscach w swoich kategoriach wagowych.
Trzecia grupa zawodników udała się do Krakowa na obiekty Wisły Kraków, gdzie odbywało się randorii (walki treningowe) z udziałem najlepszych zawodników z Polski południowej w kategorii, juniora i juniora młodszego.

Pracowity weekend jasielskich judoków

Klub UKS ASW-JUDO JASŁO reprezentowała siódemka zawodników:
Agnieszka Sobczyk, Aleksandra Stanek, Karolina Myśliwiec, Kamil Paprocki, Maksymilian Bezak, Szymkowski Dawid i Szczepanik Arkadiusz. Stoczyli oni wiele walk, co na pewno będzie owocować w najbliższych turniejach, między innymi w Mistrzostwach Polski.

Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w pomoc podczas organizacji wyjazdów.

Przemysław Czarnecki

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
judo
judo
2021 lat temu

autorem tekstu jest trener Przemek

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X