r e k l a m a
Judo i karateSportWażne wydarzenia

Młodzież z Trzcinicy uczy się samoobrony

Dla uczniów Gimnazjum oraz Liceum Sportowego w Trzcinicy ruszają zajęcia ze sportów walki oraz samoobrony. Zajęcia te mają na celu pomóc absolwentom trzcinickich szkół w kontynuowaniu w przyszłości nauki na wyższych uczelniach o charakterze wojskowym, policyjnym czy ochroniarskim. Zajęcia te prowadzi Michał Czarnecki – instruktor samoobrony oraz instruktor judo, który posiada II DAN.

Ruszają zajęcia ze sportów walki oraz samoobrony dla uczniów Gimnazjum i Liceum Sportowego w Trzcinicy

Program tych zajęć jest dostosowany do wieku oraz sprawności uczniów. Ma na celu zaznajomić ćwiczących ze sportami walki oraz podstawowymi technikami samoobrony. Ukierunkowany jest również w ten sposób aby ułatwić młodzieży zdawanie egzaminów sprawnościowych na uczelnie wojskowe, strażackie i policyjne – mówił na spotkaniu organizacyjnym Michał Czarnecki.

Ruszają zajęcia ze sportów walki oraz samoobrony dla uczniów Gimnazjum i Liceum Sportowego w Trzcinicy

Od września 2011r. zmienia się specyfika prowadzenia zajęć sportowych. Oferta będzie kierowana dla tych uczniów, którzy chcą się sprawdzić w rywalizacji sportowej, a jednocześnie przygotować do dalszej nauki w szkołach wyższych, gdzie liczy się sprawność fizyczna. Program wychowania fizycznego będzie dostosowywany indywidualnie do każdego ucznia, dzięki czemu oprócz sprawności ogólnej uczeń specjalizował się będzie w sprawności specjalnej niezbędnej dla niego podczas zdawania egzaminów sprawnościowych na wybranej uczelni. Bardzo ważnym elementem dla kandydatów ubiegających się do wyższych szkół pożarniczych, policyjnych, żołnierskich, ratownictwa medycznego i sportowych jest to, że w ramach wychowania fizycznego odbywać się będą cotygodniowe, bezpłatne wyjazdy na basen z nauczaniem pływania wybranymi technikami pływackimi, elementami ratownictwa wodnego oraz bezpłatne zajęcia ze sportów walki . Gimnazjum oraz Liceum Sportowe mają przygotować do kontynuacji nauki na różnego rodzaju wyższych uczelniach, a w szczególności na Akademii Wychowania Fizycznego, szkołach policyjnych, pożarniczych i wojskowych. Gwarantują one wszystkim uzyskanie wysokiego stopnia sprawności oraz wiedzy z zakresu ratownictwa przedmedycznego, co przyszłych absolwentów predysponuje do dalszego kształcenia w szkołach ratowników medyczncznych i ochroniarskich. Przygotowanie do w/w szkół realizowane jest poprzez rozszerzenie kształcenia w zakresie prawa (WoS), realizacji szkolenia policyjnego i wojskowego (PO) w ramach kursów i obozów specjalistycznych. Warto dodać iż trzcinickie szkoły sportowe to jedne z najlepszych tego rodzaju w Polsce. Uczniowie i drużyny szkolne od lat w rywalizacji sportowej zajmują czołowe miejsca w imprezach mistrzowskich – powiedział Ludomir Mastej Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, gdyż prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, a ponadto są całkowicie bezpłatne. Odbywają się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na młodzież gimnazjalna i licealną.

Zespół Szkół w Trzcinicy

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X