SiatkówkaSport

Siatkarski weekend 26/27 listopada

Seniorki UKS „MOSiR” Jasło, nietypowo w niedzielę rozegrały wyjazdowe spotkanie z wymagającym zespołem MKS POLONIA Przemyśl. Po dobrej grze pokonały swoje przeciwniczki 3:0 (25:21, 25:20, 25:16). Pierwszy set meczu rozpoczął od nerwowej gry obu zespołów, przewagę uzyskiwała raz jedna raz druga drużyna. Pierwsze, emocje opanowały nasze zawodniczki, więcej spokoju wykazały w końcówce seta, popełniły mniej własnych błędów i zakończyły zwycięsko tą partię.

W kolejnych partiach gra przebiegała podobnie z tym, że zespół UKS „MOSiR” Jasło już wcześniej bo od połowy kolejnych setów swoją spokojną grą w obronie, oraz trudną zagrywką zmuszał przeciwniczki do nerwowej gry i popełniania prostych błędów w polu. Z kolei sam przeprowadzał udane kontrataki i zdobywał punkty.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Agnieszka Ćwięka, Sara Michalec, Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Marta Cichoń, Anna Pociask, Karolina Jurusik.
Trener: Leszek Wierzgacz

W przedostatnim turnieju o wejście do grupy finałowej kadetki UKS „MOSiR” Jasło, zmierzyły się w Jaśle z zespołami: PBS Bank Sanoczanka Sanok, oraz UKS SAN Lesko. Oba spotkania zakończyły się wygraną naszego zespołu, który w tym momencie awansował na 1-sze miejsce w tabeli i zapewnił sobie awans do grupy finałowej. Pierwszy set z Sanoczanką nasze siatkarki rozpoczęły mało skoncentrowane, słabo broniły, pozwalały przeciwniczkom na udane ataki na środku siatki. Od stanu 9:13 uporządkowały grę, co pozwoliło to na odrobienie strat i wygranie seta. Druga partia toczyła się przy stałej przewadze naszego zespołu, która zakończyła się wygraną również do 20. Mecz z UKS SAN Lesko zakończył się zdecydowanym i bezproblemowym zwycięstwem kadetek UKS „MOSiR” Jasło. W tym spotkaniu po dokonaniu zmian w zespole z naszej strony wystąpiły wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu zawodów.
UKS „MOSiR” Jasło – PBS Sanoczanka Sanok  2:0 (25:20, 25:20)
UKS „MOSiR” Jasło – UKS SAN Lesko 2:0 (25:12 25:13)

UKS „MOSiR” Jasło: Gabriela Macek, Zuzanna Midura, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Monika Frydrych, Marta Cichoń (kapitan), Angelika Osiewalska (libero), Judyta Jakubińska (libero), Justyna Kosiba, Angelika Rakoczy, Daria Pawluś, Magdalena Michalska, Anna Warchoł.

Połowiczny sukces zanotowały młodziczki UKS „MOSiR” Jasło w turnieju rozegranym na sali II LO w Jaśle. W pierwszym spotkaniu uległy swoim starszym koleżankom z KPSK STAL I Mielec 0:2 (11:25, 18:25). W drugim meczu po zaciętym pojedynku pokonały KPSK STAL II Mielec 2:1 (25:19, 27:29, 15:12). W obu meczach nasz zespół prezentował dobrą zagrywkę i grę w obronie, słabsze elementy gry to, przyjęcie zagrywki i atak, a także nierówna gra. Obok bardzo dobrych zagrań, nasz zespół popełniał bardzo proste błędy.

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając, Aleksandra Gądek (kapitan), Anna Warchoł, Magdalena Michalska, Adrianna Skuba, Kinga Książek, Judyta Jakubińska (libero), oraz Daria Dybaś, Anna Kaleta, Gabriela Juszczyk, Anna Dzik, Gabriela Cygar.
Trener: Adam Pasterz