Judo i karateSport

Sukces zawodników klubu Jissen w Mistrzostwach Polski Oyama Karate

W dniach 11-13 maja w Tychach odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Oyama Karate. W turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników reprezentujących ośrodki Oyama Karate oraz Kyokushin Matsushima i Tezuka Group.

Brzyski klub karate – Jissen International Full Contact Team reprezentowany był przez 4 zawodników, którym towarzyszyli: trener Krzysztof Mrozek oraz Ryszard Rusin, który pełnił rolę sędziego z ramienia klubu Jissen. W kategorii seniorów wystartowali Kamil Karp (-80 kg) oraz Dawid Wnęk (-70 kg) natomiast w kategorii juniorów starszych Paulina Wójcik (-60 kg) oraz Tomasz Kaleta (-60 kg) startujący w kategorii juniorów młodszych.

Wszyscy nasi reprezentanci stoczyli bardzo dobre pojedynki demonstrując bardzo wysoki poziom swoich umiejętności. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Kamil Karp, który po widowiskowych zwycięstwach w trzech walkach zakwalifikował się do finału, w którym po dwóch dogrywkach i niejednogłośnym werdykcie sędziów nieznacznie przegrał z reprezentantem Brzeszcz i zajął wysokie II miejsce. Drugim medalistą mistrzostw został nasz najmłodszy reprezentant – Tomasz Kaleta.

Tomek stoczył bardzo dobre pojedynki, w których punkty zdobywał wyłącznie poprzez efektowne wysokie kopnięcia. Po wyrównanej walce półfinałowej nasz zawodnik okazał się w dogrywce minimalnie słabszy od swojego rywala, co wychwycone przez sędziów maty zadecydowało o jego przegranej. Tomek ostatecznie zajął III miejsce, co jest ogromnym sukcesem, gdyż nasz zawodnik był jedną z najkrócej trenujących osób, jakie wzięły udział w turnieju.

Tomasz jest kolejnym wybitnym reprezentantem Gminy Brzyska, który idąc w ślad za swoim starszym kolegą Dawidem Wnękiem odnosi sukcesy podczas prestiżowych turniejów, a tym samym motywuje do trenowania innych karateków ćwiczących pod okiem instruktora Kamila Karpa na terenie Brzysk. Dzięki sukcesom obu tych zawodników stale wzrasta zainteresowanie treningami Oyama Karate w Brzyskach, czego efektem jest wyłanianie się kolejnych zawodników, którzy będą reprezentować swoją Gminę na nadchodzących turniejach.

Nasi pozostali zawodnicy pomimo stoczenia bardzo dobrych i wyrównanych pojedynków przegrali po dogrywce poprzez niejednogłośny werdykt sędziów.

Zarząd klubu pragnie bardzo serdecznie podziękować Gminie Brzyska za współfinansowanie wyjazdu na ten prestiżowy turniej.