Judo i karateSport

Sukcesy judoków ASW JUDO JASŁO na turniejach w Zakopanem i Rzeszowie

W dniu 18.10.2014 kolejny raz judocy klubu ASW JUDO JASŁO rywalizowali na dwóch turniejach w tym samym czasie. Nasze „młodziczki” wraz z trenerem Przemysławem Czarneckim wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju w Zakopanem, gdzie w szranki stanęli reprezentacji takich krajów jak Słowacja, Czechy, Ukraina, Francja oraz Polska.

Nasz klub reprezentowała trzyosobowa grupa, która wywalczyła 2 złote i 1 srebrny medal. Złoto do Jasła przywiozły Katarzyna Kolbusz (48kg) oraz Paulina Górniak (57kg) natomiast srebrny medal wywalczyła Natalia Nocula (40kg). Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym o czym świadczy udział w nim wielu medalistów Mistrzostw Polski.

W tym samym czasie w Rzeszowie rywalizowali nasi młodsi adepci, gdzie odbył się turniej zorganizowany przez klub UKJ MILLENIUM RZESZÓW. Tutaj choć niepełnym składem ze względu na choroby pod opieką trenerów Karola Śmietany oraz Łukasza Pacochy wspaniale zaprezentowali się nasi wychowankowie. Dzięki dobrym lokatom w turnieju indywidualnym wywalczyliśmy drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując tylko gospodarzom zawodów.

Wyniki indywidualne judoków ASW: Złote medale wywalczyli: Daria Kubacka, Patryk Zawadzki, Oliwia Górniak, Dominika Mirek, Gabriel Buczyński, Jakub Buczyński, Jagoda Płocica, Dominik Tarutin, Igor Kamiński Srebrne medale zdobyli: Konrad Zawadzki, Sabina Sowa, Mateusz Kluszczyk, Roksana Wegiel, Dawid Kubacki, Anna Jurusik, Wiktor Płocica, Maja Szot, Adam Garncarski.

Brązowe medale wywalczyli: Jessika Spólnik, Milena Sekunda, Maciej Sikora, Filip Sikora, Wiktor Trzeciak, Wiktoria Wietecha Pozostałym naszym wychowankom niestety nie udało się stanąć na podium podczas tych zawodów ale sama chęć podjęcia walki już jest dużym sukcesem.
Gratulacje dla jasielskich judoków za kolejny ogromny sukces oraz słowa podziękowania dla rodziców i wszystkich osób, które wspierają rozwój młodych