Piłka nożnaSport

„Szóstka” Jasło w finale XVIII Turnieju M. Wielgusa

„Szóstka” Jasło w finale XVIII Turnieju M. Wielgusa

Drużyny zostały podzielone na osiem grup, po trzy zespoły w każdej. Tylko drużyny z pierwszych miejsc awansowały dalej. W grupie, w której zostaliśmy rozstawieni przyszło nam się zmierzyć z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Pierwszy mecz gramy z UKS Łańcut. Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko i rzeczywiście tak było. Początek meczu wyrównany, obie drużyny starały się zdobyć bramkę, jednak akcje jakie przeprowadzały nie przynosiły zamierzonego efektu. W pierwszej połowie nasza drużyna zagrała trochę chaotycznie, a przeciwnik często atakował i pod koniec pierwszej połowy miał dogodną sytuacje do zdobycia bramki, lecz świetną interwencją popisał się nasz bramkarz. Druga połowa meczu to już lepsza gra naszego zespołu, choć drużyna z Łańcuta również stwarzała sobie sytuacje do strzelenia gola, to ich ataki skutecznie odpierali nasi obrońcy.

„Szóstka” Jasło w finale XVIII Turnieju M. Wielgusa

Jedna z akcji naszej drużyny przynosi bramkę zdobytą przez Michała Rakoczego i prowadzimy 1-0. Takim też wynikiem kończy się ten mecz. Trzeba pochwalić chłopców, bo w tym spotkaniu pokazali ogromną wolę walki. Zarówno chłopcy z Łańcuta jak i z Jasła zostawili dużo „zdrowia” na boisku. Kolejnym grupowym przeciwnikiem jest drużyna SP4 z Jarosławia. Dzięki zdobytym trzem punktom w pierwszym spotkaniu tutaj, by awansować do najlepszej ósemki wystarczał nam remis. Jednak nasi chłopcy zawsze grają o zwycięstwo. Jarosław postawił poprzeczkę bardzo wysoko. W jednej z akcji w zamieszaniu w polu karnym nasz bramkarz wybija piłkę z linii bramkowej. Od tego momentu przewaga Szóstki zaczyna być widoczna coraz bardziej. Atakujemy bramkę przeciwnika raz po raz. W jednej z kolejnych akcji na listę strzelców wpisuje się Szymon Dziadosz , dając zwycięstwo 1-0 naszej drużynie. Wygrywamy grupę choć łatwo nie było i jesteśmy w ćwierćfinale, gdzie czeka na nas już drużyna SMS Mielec.

Z meczu na mecz nasi chłopcy grali coraz lepiej, a mecz ćwierćfinałowy był tego kolejnym przykładem. Szybko zdobyta bramka przez Maćka Setlika daje nam prowadzenie. Gramy spokojniej, staramy się zdobyć kolejną bramkę, choć rywal również atakuje i pod koniec pierwszej połowy w sytuacji sam na sam zawodnik z Mielca nie daje szans bramkarzowi i zdobywa bramkę wyrównującą. Druga połowa to ataki z obu stron. Lekko zarysowała się przewaga Szóstki, czego konsekwencją była zdobyta bramka ponownie przez Maćka Setlika. Jak się później okazało była to bramka zwycięska. Wygrywamy 2-1 i jesteśmy w półfinale.

Naszym półfinałowym przeciwnikiem był zespół gospodarzy SP2 Kolbuszowa. Od początku widać było naszą przewagę. W pierwszej połowie prowadzimy 3-0 po bramkach Michała Rakoczego i dwóch trafieniach Maćka Setlika. Trener daje odpocząć kilku zawodnikom wprowadzając rezerwowych. Troszkę chaosu w obronie i tracimy bramkę i jest 3-1. Kolbuszowa po zdobyciu bramki zaczęła odważniej atakować, czego efektem było zdobycie drugiego gola. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, choć nasza drużyna miała dogodne okazje by podwyższyć rezultat. Ten mecz był przykładem, że choć prowadzi się 3-0 należy do końca być skoncentrowanym i nie lekceważyć przeciwnika. Brawa dla chłopców z Kolbuszowej za walkę. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 3-2 i to my jesteśmy w wielkim finale!!!

W drugim półfinale spotkały się drużyny z Przeworska i Beska. W regulaminowym czasie gry był remis i naszego finałowego przeciwnika musiała wyłonić seria rzutów karnych. Lepsi okazali się chłopcy z ZS Besko.

Finał to dominacja naszej drużyny. Szybko strzelamy trzy bramki zdobyte kolejno przez Michała Rakoczego, Maćka Setlika i Dawida Jajko. Zespół z Beska za wszelką cenę starał się zdobyć kontaktową bramkę, jednak nasza drużyna odrobiła lekcje z poprzedniego spotkania i nie pozwoliła przeciwnikowi na rozwiniecie skrzydeł. Do końcowego wyniku dokładamy jeszcze dwa gole zdobyte przez Bartosza Skwarę i ponownie Dawida Jajko. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem Szóstki Jasło 5-0. Radość chłopców po zwycięstwie bezcenna!!!

Warto zaznaczyć, że organizatorzy przyznali dwie nagrody indywidualne naszej drużynie, choć pamiętajmy, że na ten sukces zapracował cały zespół.

Najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Lepuckiego, a najlepszym zawodnikiem Michała Rakoczego.

Za zwycięstwo w finale wojewódzkim chłopcy otrzymali w nagrodę bilety na mecz towarzyski Polska – Dania, który odbędzie się 14 sierpnia na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Oprócz tego UKS Szóstka Jasło będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbędzie się w dniach 20-22 września w Policach koło Szczecina.

Należy tutaj nadmienić, że jest to kolejny sukces tego rocznika w finałach wojewódzkich. Rok temu nasza drużyna wygrała finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku. Wcześniej zwycięstwo w turnieju Adidas Football Challenge.

Skład Szóstki: Lepucki Łukasz, Szydło Karol, Dziadosz Szymon, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Stasz Bartosz, Skwara Bartosz, Igielski Kacper, Jajko Dawid.

„Piłka nożna to nie tylko sport, to nasza pasja, nasze życie, nasza miłość. Właśnie tym jest piłka nożna.” Każdy z tych chłopców, którzy dziś wywalczyli złote medale, oraz my rodzice i kibice zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Dla takich chwil warto żyć .

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kopernikus
kopernikus
2024 lat temu

Serdecznie gratuluję!!!. Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie jak tak niewiele brakowało rocznikowi 1996, który walczył dzielnie w Straszęcinie (pow.Dębica) w roku bodajże 2006\2007 w tych samych rozgrywkach. Wygrała wówczas Sandecja Nowy Sącz.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x