Sport

Trwa XI Zlot Zlot Samochodów Terenowych 4×4 (foto, TV)

Dwadzieścia jeden załóg bierze udział w XI Zlocie Samochodów Terenowych 4×4. Impreza odbywa się na  malowniczym terenie gminy Osiek Jasielski. Organizatorem zlotu jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy z sekcją „Traper 4×4”.

Trwa XI Zlot Zlot Samochodów Terenowych 4×4 (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Impreza kierowana jest do miłośników i sympatyków sportów motorowych, w szczególności jazdy terenowej. Rywalizacja została podzielona na dwie kategorie: turystyczną i sportową. Załogi, które biorą udział w zawodach są głównie z południowo-wschodniej części naszego kraju. Po opadach deszczu trasa w Załężu z trudnej stała się ekstremalna. Strome pagórki, samochody grzęznące w błocie i kałuże pełne wody były tym, co offroadowcy lubią najbardziej.

Trwa XI Zlot Zlot Samochodów Terenowych 4×4 (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Trasa, na której rywalizują załogi jest bardzo trudna. Z opinii wielu kierowców wynika, że jest ona bardziej wymagająca niż podczas zawodów w Korczynie. Zawody toczą się na wyrobiskach po dawnej kopalni żwiru, która kiedyś działała na tym terenie – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Nad zabezpieczeniem trasy oraz bezpieczeństwem osób kibicujących czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, Załężu i Świerchowej. Dla obserwatorów zmagań przygotowane zostały specjalne strefy.

Trwa XI Zlot Zlot Samochodów Terenowych 4×4 (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Drugi dzień Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 rozpocznie się jutro o godzinie 10:30, kiedy to załogi wyruszą kolumną na obszar wykonywania prób sportowych i turystycznych. Około godziny szesnastej planowane jest zakończenie tegorocznych zawodów.

Relacja wideo:

Jednym z patronów medialnych XI Zlotu Samochodów Terenowych 4×4 był Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl oraz portal partnerski Jasielskie.org.pl.

Zobacz wyniki (format .jpg)

Zobacz fotorelację!

Aktualizacja! [16:45]

Po raz kolejny Waldemar Chochołek nie miał sobie równych w Zlocie Samochodów Terenowych. Jechał on samochodem Nissan Patrol. Galeria zdjęć z nagrodzenia zwycięzców dostępna tutaj.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x