r e k l a m a
Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Turniej o Puchar Jasła 2002 (foto)

W dniu 17 grudnia na hali jasielskiego gimnazjum rozegrany został ostatni z cyklu turniejów O Puchar Miasta Jasła Organizatorami cyklu turniejów są UKS Szóstka Jasło oraz Zespół Szkół Miejskich w Jaśle.

Turniej o Puchar Jasła 2002 (fot. archiwum)

Głównymi celami, jakie postawili przed sobą organizatorzy są propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród dzieci, nawiązywanie nowych znajomości wśród uczestników turnieju oraz wychowanie poprzez sport.

Tym razem do rywalizacji sportowej przystąpili chłopcy z rocznika 2002. W turnieju udział wzięły czołowe drużyny polski południowej, takie jak Borek Kraków, Beniaminek Krosno, Stal Mielec, Motor Lublin, Stal Stalowa Wola, Sandecja Nowy Sącz, Hutnik Kraków, SPS Przemyśl, Igloopol Dębica oraz gospodarz turnieju – Szóstka Jasło.

Na zawody przybyła także jedna drużyna z zagranicy – Partizan Bardejov. Drużyna z Jasła wystawiła do rywalizacji dwie drużyny. Pierwsza z nich w rywalizacji grupowej odniosła trzy zwycięstwa, kolejno z Igloopolem Dębica 2:1, Stalą Stalowa Wola 2:0 i SPS Przemyśl 2:1. jedne bezbramkowy remis z Hutnikiem Kraków oraz porażkę z Sandecją 0:1 Wynik rywalizacji grupowej to 10 zdobytych punktów i pierwsze miejsce w grupie. Druga drużyna Szóstki odniosła 5 porażek i zajęła piąte miejsce w grupie.

Turniej o Puchar Jasła 2002 (fot. archiwum)

W meczu półfinałowym Szóstka spotkała się z Motorem Lublin. Szybko stracona bramka zmusiła naszą drużynę do bardziej ofensywnej gry i w konsekwencji przegraliśmy 0:3. W drugim półfinale Beniaminek uległ w karnych Hutnikowi Kraków 2:3. W meczu o trzecie miejsce Szóstka przegrała z Beniaminkiem w karnych 2:3. W finale turnieju Motor Lublin pokonał drużynę Hutnika Kraków 1:0.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Motor Lublin
2. Hutnik Kraków
3. Beniaminek Krosno
4. UKS 6 Jasło I
5. Borek Kraków
6. Sandecja Nowy Sącz
7. Partyzan Bardejov
8. SPS Przemyśl
9. Stal Mielec
10. Igloopol Dębica
11. Stal Stalowa Wola
12. UKS 6 Jasło II

Na uwagę zasługuje fakt, iż turniej zgromadził bardzo szeroka widownię. Do Jasła przyjechały bardzo liczne grupy kibiców z Krakowa, Nowego Sącza, Przemyśla oraz Lublina.

Turniej o Puchar Jasła 2002 (fot. archiwum)

Impreza została także zauważona przez lokalne media. Podczas trwania turnieju Jasielska telewizja nakręciła materiał filmowy z meczów oraz wywiad z Prezesem Klubu – Arturem Tomaszewskim. Materiał będzie emitowany w jasielskiej sieci kablowej. Podczas turnieju sporządzona została bogata dokumentacja graficzna, która zostanie przesłana do klubów biorących udział w turnieju.

Głównym sponsorem turnieju była firma PGNiG S.A. – Gazownia Jasielska reprezentowanej przez Pana Dyrektora Andrzeja Datę.

Fundatorem wyróżnień indywidualnych jest Pan Michał Burbelka – Znany jasielski ortopeda, właściciel Gabinetu Urozowo-Ortopedycznego i przyjaciel naszego klubu.

UKS 6 Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
2023 lat temu

Gdzie spiker???? Strasznie sucho.

JKS
JKS
2023 lat temu

Gratulacje dla organizatorów. Młodzież niech się wychowuje poprzez sport.

kibic
kibic
2023 lat temu

Spiker odszedł z rocznikiem 98 … Gratulacje za cały cykl imprez !

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x