r e k l a m a
Piłka nożnaSport

Turniej rocznika 2000 w Pleśnej

W dniu 8 grudnia rozegranymi został turniej w Pleśnej. W turnieju wzięły udział: Wisła Kraków, AP21, Stadion Śląski, Tarnovia, OKOCIMSKI, UKs Wolanin, Igloopol, DAP Dębica, UKS Pleśna oraz UKS Szóstka Jasło.

Turniej rocznika 2000 w Pleśnej

Ostatni mecz grupowy rozegrany z Akademią Piłkarska 21 był szczególnie emocjonujący. Drużyny podeszły do spotkania bardzo skoncentrowane zwracając szczególna uwagę na obronę. W 3 minucie SZÓSTCE udało się strzelić bramkę i tym wynikiem zakończył się ostatni mecz grupowy. Dzięki zwycięstwu jasielska drużyna zakończyła rywalizację grupową na pierwszym miejscu i w półfinale przyszło jej się zmierzyć z Stadionem Śląskim. Po emocjonującym meczu Szóstka zwycięża 2:1.

W drugim półfinale AP21 pokonuje Wisłę Kraków tak więc po raz kolejny przyszło grać z drużyną reprezentującą Akademię Piłkarską firmowaną przez Frankowskiego i Szymkowiaka. Ten mecz w odróżnieniu od grupowego spotkania Akademia rozpoczyna od agresywnych ataków i w 3 minucie AP21 zdobywa prowadzenie. Po minucie Szóstka wyrównuje a mecz rozpoczyna się na nowo. Szóstka raz po raz groźnie atakuje przeciwników niestety piłka zamiast trafić do siatki pechowo obija się o spojenia lub słupka. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie zmuszając bramkarzy do wielu interwencji.

Mecz zakończył się wynikiem remisowym i o wyniku spotkania decydują rzuty karne w których lepsi okazali się zawodnicy AP21. Drużyna UKS SZÓSTKA Jasło pokazała świetny futbol. Połączenie świetnego wyszkolenia technicznego z ambicją i dyscypliną taktyczną zaowocowało dobrym wynikiem. Drużyna reprezentująca szkółkę Artura Tomaszewskiego po raz kolejny udowodniła że z powodzeniem może rywalizować z renomowanymi przeciwnikami a talentów piłkarskich w Jaśle nie brakuje, wystarczy dać im szansę gry.

Jasielska drużyna zagrała cztery mecze grupowe:

Szóstka – Igloopol 0:1
Szóstka – Wolanin 3:0
Szóstka – Tarnovia 4:0
Szóstka – AP 21 1:0

Kolejność końcowa:

AP21
UKS Szóstka Jasło
Wisła Kraków
Stadion Śląski
Igloopol
DAP Dębica
Tarnovia
Okocimski
Wolanin
UKS Pleśna

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik SZÓSTKI – Kacper SZURA.

Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Kiszka, Kacper Szura, Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Gabriel Gierlasiński, Mateusz Cyntler, Jalub Grzegorczyk, Daniel Cyran, Kacper Jędrusik i Szymon Blezień.

Gratulacje dla drużyny i trenera – Pawła Kasprzyka.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x