Judo i karateSport

Turniej Rugby w Nowym Sączu

Turniej Rugby w Nowym Sączu

W sobotę 26 marca na obiektach MOSiR Zawada w Nowym Sączu odbył się pierwszy w tym roku turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W bardzo silnie obsadzonym turnieju wzięła udział również jasielska drużyna rugby. Ze względu na anulowanie turnieju Ekstraligi do Nowego Sącza zjechały najlepsze ekipy z całego kraju.

Ostatecznie drużyna RK Jasło uplasowała się na punktowanych miejscach 7-8 uznając wyższość drużyn AZS AWF Katowice, IGLOO Ruda Śląska oraz Gorce Raba Niżna. Mimo zdecydowanych porażek w drużynie jasielskiej nie brak było ambicji oraz determinacji. Turniej był świetną okazją, aby po poobserwować i zmierzyć się z jednymi z najlepszych drużyn 7 osobowej olimpijskiej odmiany rugby w Polsce.

Miejmy nadzieję że doświadczenie zebrane podczas tak ciekawie obsadzonych turniejów zaowocuje w przyszłości.

1. AZS AWF Katowice
2.Arka Rumia
3. Biało-Czarni Nowy Sącz

Warto nadmienić, że wiodącymi postaciami w drużynie zwycięzców byli dwaj jaślanie: Tomasz Kwast oraz Artur Bal (byli mistrzowie Polski z AZS AWF Katowice). Wypada podziękować również organizatorom z Nowego Sącza za profesjonalną organizację, poczęstunek i możliwość sprawdzenia się z najlepszymi.

Zachęcam również wszystkich niezależnie od wieku predyspozycji i umiejętności do spróbowania swoich sił na treningach. Informacje o terminach można uzyskać na profilu Facebook Rugby Klub Jasło.

Sebastian Osuch,
Prezes Stowarzyszenia Miłośników Rugby Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x