Uczniowie z Trzcinicy na Mistrzostwach Polski LZS

W dniu 7 – 8.06. 2014r. w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ULKS „Technik” Trzcinica, w większości uczniowie i byli uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Wywalczyli sześć medali, z czego dwa to medale złote. Złoty medal wywalczyła Wioleta Dąbrowska w skoku w dal juniorów młodszych skacząc na odległość 5.80. Drugi złoty medal zdobyła Wioletta Bąrgiel w biegu na 100m oraz srebrny medal na 200m kobiet. Przypomnijmy, iż obie zawodniczki są wychowankami Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy i były multimedalistkami w zawodach szkolnych rangi wojewódzkiej oraz centralnej.

Dodatkowo obie zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w swoich konkurencjach. Pozostałe medale, wszystkie brązowe, wywalczyły: Anna Stój w skoku wzwyż, Monika Dyląg w biegu na 100m oraz Oliwia Dyląg w trójskoku. Klub natomiast na dziewięćdziesiąt jeden klubów został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. Na tak dobre przygotowanie zawodników ma wpływ to, iż są uczniami Zespołu szkół w Trzcinicy gdzie oprócz codziennych treningów mieli możliwość uczestniczenia w tym roku szkolnym w dwóch obozach sportowych w ramach programu nauczania zorganizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Szkól Rolniczych w Trzcinicy, który to od września prowadzi szkołę.

Dodatkowo zawodnicy ci pobierają stypendia sportowe oraz naukowe przysługujące uczniom Zespołu Szkół w Trzcinicy.