Piłka nożnaSport

UKS „Szóstka” Jasło w ogólnopolskim turnieju Deichman Minimistrzostwa 2013

Turniej dla dzieci o kilkuletniej już tradycji organizowany przez Stowarzyszenie Kochamy Sport. Od 2008 roku pod rozgrywki nazwą Deichmann Minimistrzostwa Europy toczyły się na boiskach dziesięciu polskich miast. We Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie, Tychach i Krakowie w pierwszej edycji turnieju udział wzięło ponad 3 000 najmłodszych piłkarzy w wieku 7-11 lat.

UKS „Szóstka” Jasło w ogólnopolskim turnieju Deichman Minimistrzostwa 2013

Osiem tygodni grania, dobra organizacja i atrakcyjne nagrody sprawiły, że turniej z biegiem lat rozrastał się i angażował coraz większą liczbę miast, aby w 2012 roku eliminacje miejskie zostały rozegrane w 20 miastach: we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie, Tychach, Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Białymstoku, Wałbrzychu, Nowym Sączu, Dąbrowie Górniczej, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Mysłowicach, oraz Częstochowie.

W 2012 roku turniej pobił wszelkie rekordy – w Minimistrzostwach udział wzięło 717 drużyn oraz ponad 7000 zawodników, rozgrywki krakowskie zgromadziły 86 drużyn, ogólnopolski Finał Finałów w Trzebnicy zgromadził 40 drużyn z całej Polski, a w organizacji turnieju wzięła udział blisko setka wolontariuszy. Deichmann Minimistrzostwa to turniej, którego celem jest zapewnienie dzieciom doskonałej zabawy na świeżym powietrzu i edukacji poprzez grę w piłkę nożną.

Każde dziecko ma większe czy mniejsze piłkarskie marzenia, dlatego żeby zachęcić je do gry postanowiliśmy stworzyć atrakcyjną formułę turnieju – przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna wybiera nazwę kraju, który chce reprezentować i otrzymuje od organizatora stroje sportowe nawiązujące do barw narodowych wybranego państwa. Dzięki temu najmłodsi mogą poczuć się jak uczestnicy prawdziwych Mistrzostw Świata!
Młodzi piłkarze przeżywają niesamowita przygodę, kiedy podczas rozgrywek rywalizują na boiskach dwudziestu dwóch Miast Gospodarzy o zwycięstwo i nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz FC Barcelony. Być na stadionie i obserwować swoich idoli podczas gry to spełnienie marzeń każdego kibica piłki nożnej.

UKS „Szóstka” Jasło w ogólnopolskim turnieju Deichman Minimistrzostwa 2013

Nasza drużyna uczestniczy w Minimistrzostwach po raz pierwszy. W ubiegłą niedziele odbyła się inauguracja turnieju i pierwsza seria rozgrywek. Nasi chłopcy którzy występują w zawodach w kategorii U-11 jako drużyna Argentyny rozegrali pierwsze cztery mecze, w których odnieśli wysokie zwycięstwa. Wygrali z drużyną Brazylii 10-1, następnie pokonali Polskę 4-0. Kolejne mecze to zwycięstwo z ekipą Szwecji 14-1 oraz wygrana z Portugalią 9-0. W najbliższą niedziele kolejne zmagania.

Poczynania naszych chłopców można śledzić na bieżąco na stronie www.kochamsport.pl klikając w herb Tarnowa, w którym to mieście rozgrywamy wszystkie mecze. Na wspomnianej stronie są tabele z aktualnymi wynikami i klasyfikacjami. Naszym chłopcom życzymy dobrej zabawy i kolejnych wygranych w turnieju.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x