Piłka nożnaSport

UKS Szóstka rocznik 2003 na turnieju w Tyczynie

Akademia Piłkarska ZKS „STAL” Rzeszów zorganizowała w sobotę (12.01) Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ZKS „STAL” Rzeszów.

UKS Szóstka rocznik 2003 na turnieju w Tyczynie

Celem turnieju było propagowanie piłki nożnej i rywalizacji sportowej wśród dzieci i młodzieży, wychowanie poprzez sport, a także integracja i wymiana doświadczeń sportowych wśród dzieci z różnych klubów.

W hali sportowej gimnazjum w Tyczynie stawiło się 12 drużyn, które zagrały w systemie grupowym. Zespoły podzielono na trzy grupy, w których rozegrano mecze „każdy z każdym”. W grupie A rywalizowały zespoły z Stali I Rzeszów, Orzełek Przeworsk, A.P. Czarni Jasło, Unia Tarnów, w grupie B zespoły DAP Dębica, Junior Łańcut, „16” Przymyśl, UKS 6 Jasło natomiast w grupie C BAP Boguchwała, Stal II Rzeszów, Glinik Gorlice i ASPH Hetnam Zamość.

W fazie grupowej UKS 6 pierwszy mecz rozegrała z „16” Przemyśl, który po zaciętej walce zakończył się remisem 0:0. Drugi pojedynek SZÓSTKA stoczyła z Juniorem Łańcut, który również zakończył się remisem 0:0. Ostatni mecz w fazie grupowej rozegrany z DAP Dębicą także zakończył się bezbramkowo, wynikiem 0:0. Młodych adeptów piłki nożnej przed każdym meczem wspomagał trener organizując im odprawy piłkarskie. Fazę grupową SZÓSTKA zakończyła zdobywając 3 punkty, a tym samym 3 miejsce w grupie i kwalifikując się do grupy E grającej o miejsca 7 – 12.

W fazie finałowej pierwszy pojedynek został rozegrany z BAP Boguchwałą, w którym pierwszą bramkę w tym turnieju zdobył Dawid Nachman i mecz zakończył się wygraną 1:0. Drugi mecz również dzięki bramce Dawida Nachmana z drużyną A.P Czarni Jasło zakończył się wygraną SZÓSTKI 1:0. Następny pojedynek stoczony z ASPH Hetman Zamość zakończył się remisem 0:0, natomiast ostatni mecz w tym turnieju z UNIĄ Tarnów zakończył się pewnym zwycięstwem SZÓSTKI 2:0 po bramkach Kacpra Rogowskiego oraz Bartka Kafla.

UKS Szóstka rocznik 2003 na turnieju w Tyczynie

W składzie Uczniowskiego Klubu Sportowego SZÓSTKA 2003 wystąpili: Dawid Domasławski, Bartek Kafel, Mikołaj Kiełbasa, Dawid Nachman, Alan Szerląg, Mikołaj Rak, Kacper Rogowski, Grzegorz Sarnecki, Igor Wanat, Kacper Warchoł – trener Wojciech Dubiel.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju, każdy Trener wskazywał organizatorom najlepszego zawodnika swojej drużyny, którym w SZÓSTCE okazał się Kacper Warchoł.

W Turnieju wzięły udział dwie drużyny piłkarskie z Jasła: UKS SZÓSTKA oraz A.P. Czarni Jasło. Obie jasielskie drużyny miały możliwość lepszego poznania się, integracji oraz wymiany swoich sportowych doświadczeń nie tylko podczas rozgrywek sportowych, ale też w czasie wspólnej podróży jednym autokarem.

Zawodnikom obu drużyn dziękujemy za sportową walkę przez cały turniej – walkę do samego końca oraz życzymy powodzenia na następnych wspólnych turniejach.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Glinik Gorlice
2. Stal I Rzeszów
3. Junior Łańcut
4. „16” Przemyśl
5. Orzełek Przeworsk
6. Stal II Rzeszów
7. DAP Dębica
8. UKS 6
9. ASPN Hetman Zamość
10. Unia Tarnów
11. A.P. Czarni Jasło
12. BAP Boguchwała

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x