SiatkówkaSport

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, już po raz piąty było organizatorem Jasielskiego Festiwalu Siatkówki (7 – 11 marca br.). Impreza sportowa składała się z sześciu turniejów, które zostały rozegrane w ciągu pięciu dni w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Jaśle przy ulicy Czackiego 2. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością, a w rekordowym 2011 roku w zawodach wystartowało aż 76 zespołów (ok. 700 zawodników).

V Jasielski Festiwal Siatkówki

W pierwszym dniu zawodów (7 marca) rywalizowały zespoły dziewcząt ze szkół podstawowych. Zgłosiło się aż 16 drużyn, które najpierw rozgrywały mecze w grupach, a następnie systemem pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju. Turniej wygrała Szkoła Podstawowa w Przysiekach. II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Błażkowej, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle. Trzy najlepsze zespoły otrzymały sprzęt sportowy. Organizatorzy turnieju przyznali także trzy nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek. Otrzymały je: Angelika Wójcik (SP Przysieki), Karolina Przewoźnik (SP Błażkowa) oraz Gabriela Juszczyk (SP 2 Jasło).

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Drugi dzień V Jasielskiego Festiwalu Siatkówki (8 marca) to turniej chłopców ze szkół podstawowych. Wystartowało w nim 12 zespołów, które w rundzie eliminacyjnej rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” w czterech grupach, a następnie osiem najlepszych drużyn rywalizowało systemem pucharowym o zwycięstwo w zawodach. Najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, tuż za nią na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Jabłonicy. Najlepszymi zawodnikami w turnieju okazali się: Michał Bochniewicz (SP2 I Jasło), Adam Aleksander (SP4 I Jasło) i Konrad Buczyński (SP Jabłonica), którzy zostali nagrodzeni statuetkami.

V Jasielski Festiwal Siatkówki

W trzecim dniu zawodów rywalizowały drużyny złożone z uczniów klas I gimnazjów. W kategorii dziewcząt jak i chłopców drużyna Gimnazjum Nr 1 w Jaśle odniosła podwójne zwycięstwo. (W obu turniejach uczestniczyło 11 drużyn). W kategorii dziewcząt klas pierwszych gimnazjów na II miejscu uplasowało się Gimnazjum w Błażkowej, a III miejsce uzyskało Gimnazjum w Osobnicy. Organizator nagrodził najlepszą zawodniczkę w turnieju Martę Czech (Gimnazjum Błażkowa) pamiątkową statuetką. W kategorii chłopców klas pierwszych gimnazjów II miejsce zdobyło Gimnazjum Kunowa, a III miejsce wywalczyło Gimnazjum Brzyska. Najlepszym zawodnikiem w turnieju okazał się Piotr Mikrut (Gimnazjum Nr 1 Jasło.) Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i na wysokim poziomie.

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Czwarty dzień Festiwalu to otwarty turniej dla dorosłych: sobota – mecze eliminacyjne w grupach oraz niedziela półfinały i mecze finałowe oraz turniej dla kobiet. W turnieju otwartym dla dorosłych wystartowało aż 16 drużyn. Przez dwa dni zespoły rywalizowały jednocześnie na trzech boiskach w hali sportowej Gimnazjum nr 1. W pierwszym dniu rozgrywek turnieju otwartego (10.03.2012) drużyny rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym” o awans do półfinałów.

W drugim dniu rozgrywek turnieju otwartego do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów wyłonionych z eliminacji grupowych. Po rozegraniu półfinałów w dwóch grupach (wynik bezpośredniego meczu drużyn awansujących z eliminacji został zaliczony do tabeli półfinałów), cztery najlepsze zespoły zmierzyły się w meczach decydujących o wejście do finału. Turniej zwyciężyła drużyna Rest Voleyball Team pokonując w finale Gazownie Jasielską. W meczu o trzecie miejsce e6 wygrało ze Skołyszynem. Najlepsi zawodnicy turnieju otwartego to: Piotr Mysliwiec (Rest Volleyball Team), Paweł Pyznar (Gazownia Jasielska), Kacper Waśko (e6).
W ostatnim dniu V Jasielskiego Festiwalu Siatkówki rozegrano również turniej kobiet, w którym wystąpiły trzy zespoły rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna Czarne Jasło, II miejsce zajęła drużyna UKS Dębowiec, na trzecim miejscu znalazła się drużyna Fit Jasło. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Sylwię Gunię (Czarne Jasło)

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Wszystkie drużyny Festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
V Jasielski Festiwal Siatkówki mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Festiwal odbył się również dzięki wsparciu finansowemu sponsorów, którzy ufundowali medale dla każdego z uczestników festiwalu, puchary dla najlepszych zespołów, statuetki dla najlepszych zawodników oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Dzięki sponsorom zorganizowany był również drobny posiłek dla najmłodszych uczestników i napoje dla wszystkich zawodników.
Do grona naszych sponsorów należały: Galeria Jasło, Gazownia Jasielska, Miasto Jasło, Jasielska Sieć Sklepów MPM, TEK-PUD Jasło, Pracownia reklamy Grafika Jasło, Fundacja im. ks. Siemaszki POLONEA Stępina. Opiekę medyczną zapewniło Gimnazjum Nr 1 w Jaśle oraz Medyczna Szkoła Policealna w Jaśle.

V Jasielski Festiwal Siatkówki

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Czernecki Burmistrz Miasta Jasła wspólnie z Kazimierzem Mikrutem Dyrektorem Gimnazjum nr 1, a na oficjalnym podsumowaniu zawodów oraz rozdaniu pucharów, dyplomów i nagród obecni byli: zastępca Burmistrza Miasta Jasła Leszek Znamirowski, gospodarz V Jasielskiego Festiwalu Siatkówki Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Jaśle Kazimierz Mikrut, właściciel Galerii Jasło Robert Rydarowicz, Dyrektor Gazowni Jasielskiej Andrzej Data, oraz współwłaściciel Jasielskiej Sieci Sklepów MPM Mirosław Prucnal. Już dziś zapraszamy wszystkich zawodników oraz wszystkich współorganizatorów za rok na VI Jasielski Festiwal Siatkówki. Szczegółowe informacje o wynikach meczy znajdują się na stronach: www.gim1jaslo.edu.pl oraz www.e6.info.pl

Jednym z patronów medialnych Festiwalu był Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
2024 lat temu

Od kiedy Kazimierz M. lubi siatkowkę? Starania klubu MKS w siatkówce o pomoc w prowadzeniu zajęć spęłzły na niczym. Gdy był Kazimierz Bobula to było OK!!!

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Bo Kazek Kazkowi nie równy.

oopp
oopp
2024 lat temu

A z innego tematu: czy SZKARLATYNA już jest w Jaśle wśród przedszkolaków? w Łodzi aktualnie jest kilkanaście lub kilkadziesiąt przypadków. Czy czyjeś dziecko chorowało ostatnio na szkarlatynę? na jesieni 2010 panowała ospa wietrzna i były podobno też przypadki szkarlatyny.

nauczycielka
nauczycielka
2024 lat temu

Masz rację antidotum. Kazek Bobula to jest gość, Kazek Mikrut, to jest…? O kurczę! Nie mogę napisać, bo moderatopr tego nie puści. Żałujemy, że Kazek Bobula odszedł z naszej szkoły!!!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x