r e k l a m a
Sport

W najbliższy weekend Zlot Samochodów Terenowych 4×4

W najbliższy weekend (4-5 sierpnia) gmina Osiek Jasielski będzie gościć miłośników sportów motorowych. Już po raz jedenasty Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego organizuje Zlot Samochodów Terenowych 4×4. W imprezie wezmą udział załogi z terenu południowo-wschodniej Polski. Ich zmaganiom w malowniczym terenie Załęża corocznie przyglądają się setki kibiców.

Plakat (kliknij aby powiększyć)

Baza Zlotu została zlokalizowana na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim. Stąd – po badaniu technicznym pojazdów i odprawie – załogi (kierowca plus pilot) przemieszczą się do miejscowości Załęże, gdzie zostaną rozegrane próby sprawnościowe.

– W pierwszym dniu zaplanowaliśmy dwa przejazdy w klasie turystyczno-sportowej oraz jeden przejazd w klasie turystyczno-przeprawowej. Start około godziny 10:30. Natomiast w niedzielę, również od godziny 10:30, odbędą się dwa przejazdy turystyczno-sportowe. Czas uzyskany przez poszczególne załogi będzie sumowany do klasyfikacji w poszczególnych klasach oraz klasyfikacji klubowej. Na najlepsze załogi czekają już pamiątkowe puchary, medale oraz symboliczne nagrody, ufundowane przez naszych przyjaciół-sponsorów – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Impreza, organizowana przy współpracy z Urzędem Gminy w Osieku Jasielskim, Stanisławem Witusikiem z Załęża oraz jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, Załężu i Świerchowej, odbędzie się na terenie żwirowiska, do którego prowadzi kładka nad rzeką Wisłoką. Dla kibiców będą wyznaczone specjalne strefy, w których można będzie bezpiecznie dopingować zawodników.

Roland Szafarz, dyrektor Zlotu Samochodów Terenowych 4×4: – Impreza ma na celu popularyzację i promocję sportów na samochodach terenowych w trudnych warunkach ukształtowania naturalnego terenu w powiecie jasielskim, współzawodnictwo oparte na zdrowej i wzajemnej sportowej rywalizacji między załogami samochodów terenowych, wymianę poglądów oraz doświadczeń w jazdach terenowych przez poszczególne załogi, integrację załóg traperskich.

Trasę opracował i wyznaczył w terenie Bogusław Muszański z sekcji „Traper 4×4” przy Jasielskim Klubie Motorowym i Ratownictwa Drogowego.

O tym, że organizacja Zlotu cieszy się dużym uznaniem w województwie podkarpackim świadczą patronaty honorowe, które w bieżącym roku przyjęli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta, Europoseł Elżbieta Łukacijewska, Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa i Piotr Tomański, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz.

Sponsorzy: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku Oddział w Jaśle, Bank Spółdzielczy w Bieczu Oddział w Dębowcu, Jasielskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane sp. z .o.o. „ELA”, ARGUS Jasło sp. z o.o., Drukarnia TEGEL Krzysztof Libuszowski, Trafunek Dębowiec, „Piaski – żwiry – klińce” Bogusław Muszański.

Patroni medialni: Telewizja Obiektyw, TVJ Telewizja Jasło, Tygodnik Regionalny „Podkarpacie”, portal regionalny terazJaslo.pl, jasielski portal informacyjny Jaslonet.pl, Internetowa Telewizja Południe, jasielski serwis ogłoszeniowy Jasielskie.org.pl.

JKMiRD

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Powiadom o nowych komentarzach  
Powiadom o
Close
X