SiatkówkaSport

W sobotę IV Memoriał Jerzego Janusza

W dniu 28.04.2012. w hali sportowej MOSiR w Jaśle, odbędzie się po raz czwarty Turniej Piłki Siatkowej Kobiet poświęcony zmarłemu przed sześcioma laty jasielskiemu szkoleniowcowi Jerzemu Januszowi. W turnieju wezmą udział cztery zespoły: Fit Jasło, Media Expert Szymbark, Luks Tytan Ropa, Czarne Jasło.

fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl

Początek zmagań sobota godzina 9:00. Organizatorem tego spotkania są byłe zawodniczki klubu MZKS Czarni Jasło, Uczniowski Klub Sportowy Mosir Jasło oraz Mosir Jasło. W turnieju zapowiedziała swój udział w jednym z zespołów wielokrotna reprezentantka Polski, brązowa medalistka ME seniorek 2009 rok, trzykrotna Mistrzyni Polski z drużyną Bank BPS MUSZYNIANKA Fakro Muszyna, wychowanka trenera Jerzego Janusza Dorota Pykosz. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Hali MOSiR w Jaśle.

Turniej poprowadzą sędziowie szczebla centralnego Mariusz Gadzina (Plus Liga Mężczyzn/Kobiet), Grzegorz Janusz (I Liga Mężczyzn/Kobiet), Michał Pasterz (II Liga Mężczyzn/Kobiet).

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom tego turnieju a są nimi:
1. Stowarzyszenie „Centrum Szkolenia Zawodowego ” w Gorlicach
2. Bank PBS w Sanoku, Oddział w Jaśle
3. Vortumnus Sp. z o.o. Lisów
4. Guardi OBA – ogrodzenia i bramy
5. Ośrodek szkolenia kierowców – RENE
6. Tomasz Pietraszek
7. Sklep „SIÓDEMKA” w Jaśle
8. Karpacka Spółka Gazownicza – Jasło
9. Firma Solmann – Leszek Pieszczoch
10. PGNiG Oddział w Jaśle

Jerzy Janusz – (ur. 13.02.1947 r. w Jaśle, zm. 25.02.2006 r.). Absolwent AWF w Katowicach. W swojej pracy trenerskiej zawsze prowadził siatkarskie drużyny kobiet. Pracował jako szkoleniowiec w Czarnych Jasło, Wiśle Kraków, MKS MOS Gamrat Jasło.

Zajmował się też szkoleniem drużyn młodzieżowych w UKS MOSiR Jasło. Prowadzony przez niego zespół kadetek awansował do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Był siatkarzem LKS Liwocz Jasło. W tym klubie debiutował też jako trener. W 1978 roku zaczął pracować jako drugi trener z II ligową drużyną siatkarek MZKS Jasło.

Po spadku siatkarek z II ligi szkolił drużyny młodzieżowe. W 1981 r. zespół juniorek grał w finałach mistrzostw Polski w Radomiu, gdzie zajął czwarte miejsce. Prowadził drużynę, która grała w finałach Spartakiady Młodzieży w Elblągu. W 1995 r. z juniorkami młodszymi awansował do półfinału mistrzostw Polski w Lublinie. Rok później znów drużyna z Jasła grała w półfinale mistrzostw Polski juniorek w Węgrowie.

W 1997 r. wywalczył z siatkarkami Gamratu awans do II ligi. Został wybrany trenerem roku województwa krośnieńskiego, w plebiscycie tygodnika „Podkarpacie”. Siatkarki w debiutanckim sezonie 1997/98 w II lidze uplasowały się w czołówce tabeli. W następnym sezonie 1998/99 przegrały dopiero w play off walkę o I ligę.

W długiej pracy szkoleniowej, w sezonie 1989/90 odbywał staż trenerski w Wiśle Kraków. Był trenerem reprezentacji gwardyjskich klubów na turnieju w Moskwie. Wychowankami Jerzego Janusza były m.in. Małgorzata Jawor i Dorota Pykosz, byłe reprezentantki Polski.

Tomasz Janusz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uks 6
uks 6
2024 lat temu

nasz klub zawodnicy i rodzice będą z wami na trybunach -super trener pamiętamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x