Judo i karateSport

W ZSM nr 3:”Akademia sprawności”(foto)

Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle był organizatorem „Akademii sprawności”, która odbyła się dzisiaj. Zawody skierowane były do uczniów szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

W ZSM3:"Akademia sprawności"(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Głównym celem organizatorów jest popularyzacja oraz zachęta do uprawiania akrobatyki, która została przez wiele osób zapomniana.
– W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowana została akademia sprawności, w której udział wzięli uczniowie i uczennice szkół podstawowych z Jasła. Zawody mają na celu uświadomienie dzieciom, że akrobatykę uprawiać może każdy. – Powiedział Leszek Zduński, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSM nr 3.

Wszystkie konkurencje przeliczane były na punkty. Zwyciężał ten, kto uzyskał największą ilość punktów wśród grupy zarówno chłopców jak i również dziewczynek.

Jak podkreślił Leszek Zduński organizacja tego typu imprez jest wskazana.

Leszek Zduński (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Jak wiadomo teraz w rzadko której szkole dzieci mają możliwość zobaczyć czym tak na prawdę jest akrobatyka. Za niewielkie pieniądze zakupiliśmy puchary oraz dyplomy. – Mówi Leszek Zduński

Na zawodach obecny był również Marek Rząsa – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który wspólnie z dziećmi konkurował w zawodach sportowych.

Marek Rząsa (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Jak mówi stare łacińskie przysłowie ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”, życzę wam abyście osiągnęli wysoki poziom sprawności fizycznej. Pamiętajcie,  że sam udział w tych zawodach jest już dużym osiągnięciem. – Mówił Marek Rząsa

Zobacz fotorelację!

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

Poseł Rząsa jest spoko.Oddam na Niego swój głos w wyborach.Przewyższa Zającową,Przetacznika,Firaka,Rzońce i inne Kmieciki o klasę.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x