Piłka nożnaSport

Wiesław Bazan nowym prezesem Czarnych Jasło! (foto)

52- letni Wiesław Bazan, prezes krakowskiej firmy GEOSAT, został wybrany na prezesa jasielskiego zespołu, na walnym zebraniu, które odbyło się w dniu dzisiejszym w świetlicy klubu. Wraz z nim wybrany został cały zarząd jednego z najstarszych klubów w Polsce.

Wiesław Bazan nowym prezesem Czarnych Jasło! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia rezygnacji przez cały dotychczasowy zarząd wraz z jego dotychczasowym prezesem Marcin Węgrzynem, który przez ostatnie blisko sześć lat piastował funkcję prezesa w klubie. Udział w głosowaniu brali wszyscy członkowie JKS Czarnych 1910 Jasło.

Wiesław Bazan nowym prezesem Czarnych Jasło! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jak w rozmowie z Portalem Jaslonet.pl, zapowiedział nowy prezes, chce on na początku zapoznać się dokładniej z sytuacją, która panuje w klubie. Wiesław Bazan chce również spotkać się ze wszystkimi trenerami grup młodzieżowych, aby wspólnie ustalić i umówić wszystkie braki oraz niedociągnięcia w tych drużynach. Zarząd będzie składał się z dziewięciu członków.

Trzy pytania do nowego prezesa:

Jaka jest pańska wizja Czarnych Jasło po objęciu funkcji prezesa?

,,Konkrety będę mógł przestawić państwu dopiero po poniedziałkowym spotkaniu z byłym zarządem klubu, natomiast w tej chwili jest to umożliwienie rozpoczęcia treningów wszystkim grupom, uzupełnienie składu oraz zdobywanie pieniędzy. Będę również chciał utrzymać to, że drużyny młodzieżowe są wizytówką tego klubu, walczą one z czołowymi podkarpackimi drużynami.”

nz. Wiesław Bazan, nowy prezes Czarnych Jasło (kliknij, aby powiększyć)

Jaki jest pana stosunek do upragnionego przez jasielskich kibiców awansu do III ligi?

,,Postawiłem przed trenerem oraz całą drużyną zadanie wygrania wszystkich meczów. Na dzień dzisiejszy naszego klubu nie jest stać na wygenerowanie około sześciuset tysięcy dla jednej drużyny. Nie odżegnuję się od tego, nie podjąłbym się tej funkcji, gdybym nie postawił zadania awansu do trzeciej ligi. Nie chciałbym, aby ten stuletni klub po trzech meczach wycofał się z rozgrywek z powodu braku funduszy.”

Czyli z przyjemnością przyjął pan tę funkcję?

,,Wiedziałem na co się porywam. Współpracowałem ze starym zarządem od kilku lat dając sprzęt grupom młodzieżowym oraz seniorskim.Moja zasada taka, że piłkarzowi potrzebne są buty, strój, piłka oraz boisko.”

Co na temat wyboru nowego prezesa powiedział nam Marcin Węgrzyn?

nz. Marcin Węgrzyn, były prezes Czarnych Jasło (kliknij, aby powiększyć)

,,Wybór nowego zarządu obył się w miarę sprawnie, byłem zaskoczony frekwencją, która miała miejsce podczas dzisiejszego zebrania. Nowy zarząd przyjąłem bardzo spokojnie, cieszę się, że on się ukonstytuował, został wybrany nowy prezes. Pan Bazan jest człowiekiem, który za kadencji starego zarządu był naszą dobrą duszą.Myślę, że pod jego sterami klub będzie prowadzony dobrze. Znalazłem się tutaj w klubie dzięki Krzysztofowi Parysiowi, który usilnie namawiał mnie do wystartowania w wyborach na prezesa klubu. Zgodziłem się. Działaliśmy jak mogliśmy, błędów nie popełnie ten, kto nikt nie robi. Nowemu zarządowi życzę licznych sukcesów oraz osiągnięcia wymarzonego przez nas, mieszkańców Jasła oraz wszystkich kibiców awansu do trzeciej ligi. Na chwilę obecną nasz zespół znajduje się na drugiej pozycji w ligowej tabeli, która jak wszystkim dobrze wiadomo jest premiowana awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. „

Nowy zarząd:

Prezes – Wiesław Bazan
Wiceprezes ds. młodzieżowych – Piotr Kowalski
Wiceprezes ds. finansowych – Andrzej Nostek
Sekretarz – Piotr Samborski
Członkowie zarządu: Janusz Mitoraj, Józef Rydarowicz, Dariusz Bernacki, Tomasz Gogosz, Tadeusz Kutyna.

Redakcja Portalu Jaslonet.pl życzy nowo wybranemu zarządowi wielu sukcesów oraz upragnionego awansu do III ligi.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fan!!
Fan!!
2023 lat temu

Powodzenia życzę nowemu zarządowi. Żegnamy stary!

;)
;)
2023 lat temu

Powodzenia 😉 zobaczymy jak nowy prezes będzie pełnił swoją funkcje…

mistrzu
mistrzu
2023 lat temu

Marcin, dzięki za te prawie chyba sześc lat pracy na rzecz klubu. Zastałes go w dośc nieciekawej sytauacji, a i tak jest lepiej. Miales fajna przyjemność bycia prezesem jak było stulecie. Impreza fajna była …. Czekamy na 3 ligę!!!

adminnn
adminnn
2023 lat temu

Pan Bazan wie kim ma wzmocnic sklad!!! Czekamy na 3 lige i wierzymy w Pana mozliwosci!

LIZODROP
LIZODROP
2023 lat temu

THE END Czarnych Jasło 1910 – wygląda właśnie tak….Brak kasy i do widzenia…Bo kto da,skoro największe firmy z Jasła mają klub w poważaniu,a inne zwijają majdan lada chwila…Nowy prezes to marzyciel. I niech tak zostanie.Bo był to niestety ostatni rok działania piłkarzy Jasła w rozgrywkach ligowych…A ponoć sport i turystyka się w szalonym tempie rozwija,jak twierdzi mgr. Czernecki z ratusza…To widać i czuć!!! Szkoda,że miasto upada stojąc!!!

kibic
kibic
2023 lat temu

Gratulacje dla nowego Prezesa i podziękowania dla ustępującego zarządu ! Podziękowania także dla Sekretarza Miasta Pana Pawła Rzońcy, który był na zebraniu i jest związany z Czarnymi od lat 80 – tych. Pamiętam, że był to kiedyś świetny piłkarz Czarnych – środkowy pomocnik, świetnie wyszkolony technicznie, mózg drużyny, grał w zespołach młodzieżowych naszego ukochanego klubu. Jak nam wszystkim będzie zależeć na dobru Naszego Ukochanego Klubu to się uda, ja w to wierzę !!!

jks
jks
2023 lat temu

tera co najmniej mocna 3liga w jasełku !!!!!

Relanium
Relanium
2023 lat temu

Powodzenia Panie Prezesie! Powodzenia Czarni! Życze awansu!

huraaa
huraaa
2023 lat temu

nareście normalność w klubie !!!

Kibol
Kibol
2023 lat temu

Nareszcie zmiany !!!, klub na dnie więc jedyną drogą jest droga do góry. Panowie prezesi trzymamy kciuki, jaślanie czekają na zmiany a talentów do gry nam nie brakuje.

arcymistrz
arcymistrz
2023 lat temu

Za rok w Jaśle będzie III liga w szachach!

viking78
viking78
2023 lat temu

Szacunek dla Prezesa i całego zarządu .

janek bas
janek bas
2023 lat temu

3 liga w bierki chyba

Ktoś z Jasła
Ktoś z Jasła
2023 lat temu

Gratuluję nowemu zarządowi ,ciężkiej pracy ,wspaniałych wyników drużyn tak młodzieżowych jak i pierwszej ale nie wiem kto zaproponował i wybrał do zarządu p.J .Rydarowicza ,jeszcze nie widziałem jego zaangażowania w pracy w poprzednich zarządach i nie wiem,czy wogóle powinien być kandydatem jeśli przez 3 lata nie płacił składek członkowskich

audyt
audyt
2023 lat temu

Ważne, aby Węgrzyn oddał długi, do których doprowadził klub. Myślę, że taki biznesmen zrobi to bez wachania. Przecież to nieuczciwie, żeby nowy Prezes płacił za nieudolność poprzedników.

.
.
2023 lat temu

audyt to ty sobie zrób w domu u siebie prezes Pan Węgrzyn ma to wy***niech mu zapłacą za tyle lat darmowej pracy … hahaha

(Treść komentarza zmieniona przez moderatora – powód: złamanie regulaminu).

cx
cx
2023 lat temu

a ile jest tego długu

***
***
2023 lat temu

Te „kwadracik”? A gdzie Pan Węgrzyn ma to wy***? Przecież przy każdej okazji podkreślał, że pracuje społecznie, więc nie denerwuj się tatuśku. I niech prezes Węgrzyn odda długi, i będzie ok! W mieście istnieje tyle banków, że bez problemu powinien uzyskać pożyczkę na spłatę długów.

hem
hem
2023 lat temu

Wczoraj wybrano komisje rewizyjna przew.p.E.Nazgowicz,czlonkowie Adam Semla i Tomasz Semla

cz
cz
2023 lat temu

pozdrowienia niech sie panu szczesci gwidon z jarocina

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x