SportWażne wydarzenia

Wybieramy sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta

Już po raz trzeci sympatycy sportu wybiorą dziesięciu najpopularniejszych sportowców i trzech trenerów Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka. Tym razem kupony, na których można głosować są drukowane nie tylko w „Nowym Podkarpaciu”, ale także w „Obiektywie Jasielskim” i „Tygodniku Sanockim”. Tak jak poprzednio można też oddawać głosy za pomocą sms-ów. Finał odbędzie się w Jaśle.

Wybieramy sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta

W trzecim plebiscycie o miano najpopularniejszych ubiega się 46 sportowców i 17 trenerów z 27 klubów, reprezentujących 18 dyscyplin sportowych. Jasielskie kluby reprezentuje 10 sportowców i 7 trenerów. Jest też sportowiec zgłoszony przez klub krośnieński, a mieszkający w Jaśle.

Kandydatów zgłaszały kluby sportowe. Zgodnie z regulaminem mogły nominować maksymalnie po trzech sportowców i jednym trenerze z sekcji. Kandydatury zostały zatwierdzone przez kapitułę plebiscytu, która dodatkowo nominowała w kategorii sportowców Macieja Biegę, Marka Węgrzyna, Jakuba Ząbkiewicza i Michała Zarzyckiego, a w kategorii trenerów – Romana Woźniaka. Kapituła zrobiła wyjątek i – ze względu na osiągnięcia sportowe – zatwierdziła czterech zawodników Krośnieńskiego Klubu Biegacza, którzy otrzymali pierwsze kółka olimpijskie.

Głosować można do 29 lutego (decyduje data stempla pocztowego) wyłącznie na oryginalnych kuponach (kserowane zostaną wyrzucone do kosza) drukowanych w „Nowym Podkarpaciu”, „Obiektywie Jasielskim” i „Tygodniku Sanockim” oraz poprzez sms-y (także do 29 lutego, do godziny 24.00) i tylko na zawodników i trenerów, których sylwetki opublikowały wyżej wymienione pisma oraz zamieściły strony internetowe urzędów miast w Jaśle, Krośnie i Sanoku. Kupony można wysyłać pocztą lub przynosić do redakcji patronów prasowych w Krośnie, Sanoku i Jaśle. Szczegóły w regulaminie.

Finał plebiscytu odbędzie się w Jaśle. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego – Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP. Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

Dotychczas najpopularniejszymi sportowcami trójmiasta, wyłonionymi w plebiscytach byli: koszykarz MOSiR Krosno Dariusz Oczkowicz (2009 r.) i judoczka Akademii Sportów Walki Judo Jasło Agnieszka Sobczyk (2010 r.). W kategorii trenerów dwukrotnie, i w 2009, i w 2010 r., wygrywała grająca trenerka siatkarek Karpat Krosno Marzena Solska-Szepieniec, która w tym roku nie startuje. Z jasielskich sportowców – poza Agnieszką Sobczyk – w pierwszych dziesiątkach znaleźli się: piłkarze Dariusz Bernacki i Paweł Kasprzyk (obaj JKS Czarni 1910 Jasło w 2009 r.), siatkarze Dawid Dryja i Konrad Mucha (obaj MKS MOSiR Jasło, 2010 r.) i karateka Kamil Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate, 2010 r.). Wśród triumfatorów był też trener z Jasła – Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło) – który zajął trzecie miejsce w plebiscycie na 2010 r.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:D
:D
2024 lat temu

Za Jasłem !!! 😀

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x