SiatkówkaSport

Wyszehradzkie Dni Sportu

Grupa Wyszehradzka to regionalne porozumienie czterech środkowoeuropejskich państw: Republiki Czeskiej, Republiki Węgierskiej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowackiej, oparte na podpisanej w 1991 roku deklaracji o współpracy.

kliknij aby powiększyć

Położenie geograficzne i przynależność do tego samego regionu, powoduje, że miasta z krajów Grupy Wyszehradzkiej są dla siebie naturalnymi partnerami w działaniach mających promować i umacniać wartości w dziedzinie kultury, edukacji, wymiany młodzieży, sportu, turystyki, współpracy transgranicznej i gospodarki. Realizując ideę międzynarodowej współpracy, Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło, Miasto Jasło, Miasto Praga 10 (Czechy), Szkoła ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), klub KS „SPARTA“ Sambor (Ukraina) i klub JKS CZARNI „GAMRAT” Jasło podjęły się wspólnej realizacji projektu pt. „INTEGRACJA MŁODZIEŻY. WYSZEHRADZKIE DNI SPORTU”, który współfinansowany jest ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Celem projektu jest wzmocnienie współpracy partnerów, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie pracy z młodzieżą, integracja społeczna i kulturalna młodzieży, kształtowanie i rozwój osobowości młodych ludzi poprzez sport oraz budowa wspólnej, młodej i wielokulturowej Europy.

W ramach tego projektu w dniach 03-05 czerwca 2011 roku, w Jaśle odbędą się:
XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt JASŁO 2011’ (rocznik 1995 i młodsze), który rozegrany zostanie na sali Gimnazjum nr.1 w Jaśle z udziałem 12 zespołów z 8 państw takich jak: Kazachstan, Niemcy, Ukraina, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja i Polska. Turniej rozegrany zostanie na 3-ch boiskach Gimnazjum nr. 1 ul. Czackiego 2. W rozgrywanym od 2000 roku Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt wzięło udział 27 zespołów reprezentujących 11 państw takich jak: Ukraina, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Niemcy, Kazachstan, Chiny, Węgry, Czechy, Słowacja i Polska.
VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców JASŁO 2011’ (rocznik 1999 i młodsi, oraz 1996 i młodsi), W turnieju weźmie udział 12 zespołów z 5 państw takich jak: Chiny, Włochy, Ukraina, Rumunia i Polska, a rozegrany zostanie na 2-ch stadionach, Stadion Miejski ul. Sportowa 1 i boisko MOSiR ul. Sikorskiego 15. W 6 dotychczasowych turniejach uczestniczyło 18 zespołów reprezentujących 9 państw takich jak: Ukraina, Francja, Włochy, Rumunia, Chiny, Węgry, Czechy, Słowacja i Polska.
III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców JASŁO 2011’ (rocznik 1992 i młodsi). W turnieju weźmie udział 8 zespołów z 4 państw takich jak: Chiny, Ukraina, Słowacja i Polska. Turniej rozegrany zostanie na 2-ch boiskach, Gimnazjum nr. 2 ul. Szkolna 38 i w hali MOSiR ul. Sikorskiego 15.
W dotychczasowych turniejach uczestniczyło 8 zespołów reprezentujących 4 państwa takie jak: Chiny, Ukraina, Słowacja i Polska.

W rozgrywanych w Jaśle, w dniach 03-05 czerwiec 2011 r. Międzynarodowych Turniejach (piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, oraz piłka nożna chłopców) organizowanych w ramach projektu „INTEGRACJA MŁODZIEŻY. WYSZEHRADZKIE DNI SPORTU” > planowany jest udział 32 zespołów sportowych z 10 państw (około 560 osób). Ponadto do Jasła zaproszeni zostali burmistrzowie z miast partnerskich, przedstawiciele Funduszu Wyszehradzkiego, oraz inni goście honorowi turnieju.

Jednym z patronów medialnych imprezy jest Portal Jaslonet.pl

Marek Bajorek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x