Sport

XI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych (foto)

Ponad sto osób wzięło udział w XI Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która już po raz kolejny została zorganizowana w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Impreza co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

XI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W imprezie udział wzięli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Polskiego Związku Niewidomych, koło w Jaśle, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół z Wadą Słuchu z okręgu krośnieńskiego oraz kilka innych jasielskich stowarzyszeń.

Corocznie organizatorem Spartakiady jest jasielski oddział Caritas, przy współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Tegoroczna impreza, rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, po której uczestnicy wspólnie z Miejsko – Kolejową Orkiestrą Dętą przemaszerowali do budynku szkoły.

Joanna Nawracaj, nauczyciel wspomagający w ZSM nr 3 w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– W tych zawodach nie ma osób, które zwyciężyły oraz, które przegrały. Wszyscy są zwycięzcami. Impreza ma na celu przede wszystkim promowanie wśród osób z upośledzeniami, pokonanie własnych słabości oraz promować zdrowy styl życia – mówi Portalowi Jaslonet.pl, Joanna Nawracaj, nauczyciel wspomagający w ZSM nr 3 w Jaśle.

Rywalizację sportową poprzedził występ przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Jaśle, którzy zaprezentowali wszystkim gościom przygotowany przez ich placówkę program artystyczny.

Zobacz fotorelację! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dla każdego uczestnika przygotowany został poczęstunek, a na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a każda z grup została nagrodzona pucharem oraz nagrodami.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x