r e k l a m a
Sport

XXII Memoriał im. Stanisława Barabasza za nami (foto, TV)

Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło był organizatorem XXII Memoriału im. Stanisława Barabasza, którzy odbył się w niedzielne przedpołudnie na stoku narciarskim „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej.

XXII Memoriał im. Stanisława Barabasza za nami (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Stanisław Barabasz jest obecnie uznawany za prekursora narciarstwa w naszym kraju. W grudniu 1888 roku zaczął używać nart w Cieklinie koło Jasła podczas prowadzonych na tym terenie polowań. Stworzone przez siebie narty wzorował na norweskich „ski”.

Organizowana już po raz dwudziesty drugi impreza, każdego roku przyciąga na stoki narciarskie sporą rzeszę młodych fanów spędzania czasu na nartach. Memoriał jest jedyną w Polsce imprezą sportową, która jest związana z postacią Stanisława Barabasza.

XXII Memoriał im. Stanisława Barabasza za nami (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Niestety kilkakrotnie nie można było przeprowadzić zawodów, a powodem tego była zbyt mała ilość śniegu na stokach w naszych okolicach – mówił Tadeusz Wójcik z Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego Jasło.

Zawody zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna poszczególnych zawodników oraz klasyfikacja poszczególnych drużyn biorących udział w zawodach. O miejscu zawodnika decydowała suma czasów z dwóch ukończonych przejazdów.

W niedzielnych zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu zawodników między innymi z Jasła oraz Frysztaka. Zobacz fotorelację autorstwa Przemysława Janasa z zawodów.

Patronat medialny nad XXII Memoriałem im. Stanisława Barabasza organizowanym na stoku narciarskim „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej pełnił Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x