Judo i karateSport

XXVIII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Volos

Do Grecji przybyło 368 zawodników z 21 państw aby stanąć do walki o tytuł mistrza Europy.Jasielski Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez dwóch zawodników w kategorii seniorów, oraz jednego juniora.

Swój debiut w kategorii seniorów do 60 kg odnotowała nasza utytułowana zawodniczka Angelika Jarecka. Losowanie niestety nie było szczęśliwe i Angelika już w pierwszej walce trafiła na mistrzynię Europy. Po bardzo wyrównanej walce sędziowie zadecydowali o dogrywce, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W tej sytuacji decyzję musiał podjąć sędzia maty który wskazał na przeciwniczkę Angeliki. Przejście z kategorii juniorów do seniorów jest zawsze trudne, tym większe uznanie dla Angeliki za jej postawę w walce.

Kamil Mastaj w kategorii seniorów do 80 kg w pierwszej walce eliminacyjnej pokonał przed czasem Bułgara, a o wejście do ćwierćfinału również przed czasem wyeliminował zawodnika z Iraku. W walce o wejście do półfinału przegrał z zawodnikiem z Polski Gerardem Willem który wygrał tą kategorie wagową i został wybrany najlepszy zawodnikiem Mistrzostw. Kamil zajął ostatecznie 5 miejsce.

Nasz junior Dawid Nguyen Quang – aktualny mistrz Polski w kata – zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy. Dawid poprawił wynik z poprzednich mistrzostw, gdzie był 3 i po raz kolejny udowodnił że jest jednym z najlepszych zawodników w Europie w tej konkurencji.
Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.