Piłka nożnaSport

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2001 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Szóstki Jasło rocznik 2001, która w dniach 28-29 grudnia wzięła udział w międzynarodowym turnieju halowym w słowackim Trebiszowie.

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Należy wspomnieć że w rozgrywkach udział wzięły ekipy z czterech państw: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W pierwszym dniu turnieju, w fazie grupowej nasi chłopcy zanotowali dwa zwycięstwa i dwa remisy, dzięki czemu awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.
Wyniki meczy grupowych: Szostka 1 -1 Cigant (Węgry), Szostka 3 -1 Michalowce (Słowacja), Szostka 5 – 0 Slavoj Trebisow A (Słowacja), Szostka 0 – 0 Humenne (Słowacja).

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Półfinałowego przeciwnika Szóstki zgodnie z regulaminem, wyłonić musiał baraż pomiędzy drugą drużyna naszej grupy, a trzecią drużyna grupy B. W meczu tym spotkały sie Humenne i Tarnovia Tarnów. Mecz stosunkiem 2-0 wygrała drużyna słowacka. Los więc chciał abyśmy po raz drugi w tym turnieju zmierzyli swoje siły z ekipą z Humenne. Po pięknym spotkaniu wygrywamy 1-0 i awansujemy do finału . Tu gramy z gospodarzami turnieju drużyną Slavoj Trebisow B. Początek w naszym wykonaniu niezbyt dobry, bo już w drugiej minucie tracimy bramkę. Przez kolejnych dziesięć minut jesteśmy w ofensywie, nie dopuszczając rywala do wyjścia ze swojej połowy.

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Dzięki temu w jedenastej minucie doprowadziliśmy do remisu, a minutę później wychodzimy na prowadzenie 2-1. Niestety w siedemnastej minucie rywale strzelają bramkę na 2-2. Nasi chłopcy starali się jeszcze za wszelka cenę przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, ale w zdobyciu bramki „przeszkadzaja” słupki i poprzeczka. Mecz kończy się remisem i o wyniku spotkania decydują karne. Piękne interwencje naszego bramkarza Piotra Gajdy i bezbłędnie wykonany karny przez Szymka Dziadosza powodują, że konkurs rzutów karnych wygrywa Szóstka Jasło 2001.

Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju

Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Gajda, do czego w dużej mierze przyczyniły się bardzo dobre interwencje w konkursie rzutów karnych. Gratulacje. Skład szóstki: Piotr Gajda, Szymon Stasz, Arkadiusz Majka, Szymon Pankiewicz, Arkadiusz Baran, Maciej Setlik, Szymon Dziadosz, Szymon Frączek, Bartosz Stasz, Mikołaj Jelec, Bernardo Fernandes Machado, Wiktor Brągiel.
Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. UKS 6 Jasło
2. Slavoj Trebisov B
3. Stara Lubovnia
4. Humenne
5. Cigant
6. Tarnovia Tarnów
7. Michalovce
8. Kac Kosice
9.  ZS Trebisov
10.  Slajov Trebisov

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
korekta
korekta
2023 lat temu

„Zawodnicy „Szóstki” rocznika 2011 najlepsi na międzynarodowym turnieju” proszę poprawić błąd nie rocznika 2011 a rocznika 2001

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x