r e k l a m a
SportWażne wydarzenia

Zawody narciarskie w Chyrowej

Blisko 150 amatorów białego szaleństwa spotkało się na starcie zawodów narciarsko – snowboardowych o Puchar Burmistrza Miasta Jasła, które odbyły się w sobotę, 25 lutego w Chyrowej. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Narciarski z Jasła oraz sieć sklepów MPM Jasło.

Zawody narciarskie w Chyrowej

W zmaganiach, zaliczanych do cyklu imprez sportowych ZimoweWyzwanie.pl wystartowali zawodnicy w różnych przedziałach wiekowych – od tych najmłodszych z rocznika 2009, aż po zawodników z rocznika 1947. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wiele osób wzięło udział w naszych zawodach i chociaż zjazdy odbywały się w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, to mam nadzieję, że puchary i medale, które najlepsi otrzymali są rekompensatą za ten olbrzymi trud, który włożono w organizację zawodów, a w przypadku zawodników za udział w tych zawodach – mówił Mirosław Prucnal, współwłaściciel sieci sklepów MPM Jasło.

Zawody narciarskie w Chyrowej

– Szczególne słowa uznania należą się kobietom, które dzielnie walczyły na stoku nie tylko ze sobą, lecz z trudną trasą zjazdową, ponieważ mimo wielu upadków śmiało dorównywały mężczyznom. Już myślimy o tym, aby na następne zawody przygotować specjalną nagrodę dla najbardziej walecznej kobiety – podkreśliła Elżbieta Sondej-Ptaszek prezes Zarządu MKN Jasło.

Zawody narciarskie w Chyrowej

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się zawodnik z Frysztaka – Hubert Steczkowski, który pokonał trasę slalomu giganta w czasie 35 sekund i 57 setnych uzyskując nieco ponad pół sekundy przewagi nad kolejnym w tej kategorii zawodnikiem – Mateuszem Bełko z Gorlic. W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się jasielskie drużyny Molydal Team(I miejsce), Drużyna Smoka (II miejsce) oraz FOTA ski team (III miejsce).

Zawody narciarskie w Chyrowej

– Bardzo się cieszę, że po raz piąty udało się zorganizować zawody o puchar burmistrza Jasła, zwłaszcza, że z roku na rok w zawodach tych bierze udział coraz więcej zawodników.
Szczerze gratuluję organizatorom, którzy mimo niezbyt sprzyjających warunków jakie panowały na stoku stanęli na wysokości zadania. Przy fantastycznej atmosferze, jaka panowała w czasie zawodów, wszystko odbyło się wspaniale, a przede wszystkim bezpiecznie
– podsumował Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x