Piłka nożnaSport

Zwycięstwo UKS 6 Jasło w Podkarpackim Finale Turnieju „O Puchar Tymbarku”

W dniu 18.05.2012 na obiektach Stali Stalowa Wola, drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2002 wzięła udział w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, gdzie wywalczyła pierwsze miejsce i dzięki temu znalazła się w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce w kategorii dziesięciolatków. Będzie reprezentować województwo podkarpackie w półfinałach Mistrzostw Polski U10 ,które rozgrywane będą w lipcu podczas dwunastodniowego obozu piłkarskiego w Kluczborku.

Zwycięstwo UKS 6 Jasło w Podkarpackim Finale Turnieju „O Puchar Tymbarku”

Oprócz tej nagrody nasza drużyna spotka się z jednym z uczestników EURO 2012, której przekaże flagę z podpisami wszystkich drużyn finału wojewódzkiego. Odbędzie się to dzięki „Akcji Flaga” przygotowanej przez sponsora turnieju firmę Tymbark, oraz organizatora rozgrywek PZPN polegająca na tym, iż uczestnicy wszystkich 16 finałów wojewódzkich turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, podpiszą 16 flag reprezentacji występujących w UEFA Euro 2012. W każdym województwie będzie podpisywana flaga innego kraju. Wsparciem akcji będzie 16 ambasadorów Akcji Flaga w osobach znakomitych polskich piłkarzy. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z każdego finału w nagrodę przekażą jedną z tych flag gwiazdom jednego z 16 zespołów – uczestników UEFA Euro 2012.

Zwycięstwo UKS 6 Jasło w Podkarpackim Finale Turnieju „O Puchar Tymbarku”

Relacja z przebiegu rozgrywek finału:

Mecze grupowe nasza drużyna rozpoczęła co prawda wysokimi zwycięstwami, jednak sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Szóstka jak się okazuje i co potwierdza historia,to drużyna turniejowa i z meczu na mecz było już coraz lepiej.

Po wyjściu z grupy losowanie i w ćwierćfinale trafiamy na drużynę SP Besko, z którą mieliśmy do wyrównania rachunki z eliminacji w Korczynie. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz, jednak od początku chłopcy wyszli mocno skoncentrowani i pełni wiary w zwycięstwo, co zaowocowało dużo lepsza grą i pewną wygraną 3-0 .W tym momencie byliśmy w półfinale turnieju, gdzie czekała na nas bardzo dobrze dysponowana w tym sezonie drużyna Akademia „Orlik” Łańcut. Półfinał to już prawie perfekcyjna gra naszych chłopaków i w efekcie kolejna wygrana 3-1.

Naszego finałowego przeciwnika wyłonić musiał konkurs rzutów karnych, ponieważ w regulaminowym czasie drużyna SP 12 Krosno zremisowała z UKS Ziomki Rzeszów 1-1. W karnych lepsi okazali się nasi bliscy sąsiedzi i dobrzy znajomi drużyna SP 12 Krosno.

Mecz finałowy rozpoczęła uroczysta ceremonia prowadzona przez znanego z prowadzenia imprez tej rangi DJ-a Ucho…było głośno, kolorowo i uroczyście. Od pierwszego gwizdka nasi chłopcy ruszyli do ataku. Wspaniała gra całej drużyny i piękne bramki zdobyte przez Bartosza Stasza, Dawida Jajko i Michała Rakoczego zapewniły „naszym” zwycięstwo 5-1.
„Mistrz, Mistrz, Mistrz Jasełko”!!! tak śpiewali nasi chłopcy razem z rodzicami po zwycięstwie, oby ten śpiew było słychać na kolejnych etapach rozgrywek. Życzymy tego z całego serca.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Rakoczy. Skład drużyny UKS 6 Jasło: Łukasz Lepucki, Arkadiusz Baran, Szymon Dziadosz, Michał Rakoczy, Kacper Igielski, Dawid Jajko, Karol Szydło, Jakub Bałon, Bartosz Skwara, Maciej Kiszka, Bartosz Stasz, Patryk Bochenek

Wyniki meczy:

UKS 6 Jasło – SP Kaszyce 4 – 0
UKS 6 Jasło – ZS Górno 7 – 2

Ćwierćfinał:

UKS 6 Jasło – SP Besko 3 – 0

Półfinał:

UKS 6 Jasło – Akademia „Orlik” Łańcut 3 – 1

Finał:

UKS 6 Jasło – SP 12 Krosno 5 – 1

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla trenera i całej drużyny za wysiłek i pracę włożona w sukces. Rodzicom dziękujemy za finansowe wsparcie wyjazdu.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x