Piłka nożnaSport

Zwyciężyli na turnieju we Włoszech. Odwiedzili burmistrza

Dwie drużyny Czarnych Jasło: trampkarze młodsi i młodzicy młodsi, na rozegranym pod koniec kwietnia  włoskim  turnieju Torneo Internazionale Città di Agropoli zdobyli odpowiednio I i II miejsce.  Z zawodnikami i ich opiekunami, kilka dni po ich powrocie z zawodów, spotkali się burmistrz Jasła Andrzej Czernecki i jego zastępca Leszek Znamirowski.

Zwyciężyli na turnieju we Włoszech. Odwiedzili burmistrza

– Jesteście kolejnym pokoleniem, które buduje historię jasielskiego futbolu. W imieniu władz miasta z całego serca wam życzymy, żeby wasze kariery się rozwijały – powiedział do młodych piłkarzy burmistrz Andrzej Czernecki. Gratulując im i ich trenerom oraz pozostałym opiekunom drużyn sukcesu podkreślił, że godnie reprezentowali Jasło na arenie międzynarodowej.

Burmistrz Czernecki przekazał na ręce kapitanów drużyn: Damiana Pelczara (trampkarze mł.) i Jakuba Stelmacha (młodzicy mł.) piłki z autografami Andrzeja Szarmacha, książki autorstwa Stanisława Fryca, wydane w ubiegłym roku z okazji 100-lecia klubu Czarnych, również podpisane przez słynnego snajpera, szaliki dla kibiców i koszulki z herbem Jasła. Książkami obdarowani zostali wszyscy zawodnicy oraz przedstawiciele klubu. Przedstawiciel klubu z kolei wręczyli burmistrzowi paterę przekazaną przez władze Agropoli oraz drobne upominki z podróży i podziękowania od klubu za wsparcie wyjazdu.

W turnieju wzięło udział 105 drużyn (blisko 2 tys. piłkarzy) z roczników 1993 – 2002 z całego świata, wśród których byli reprezentanci dwóch miast polskich: Jasła i Andrychowa. Jaślanie, podopieczni Mariusza Maczugi (trampkarze mł.) i Damiana Kardasia (młodzicy mł.), spisali się fantastycznie, wygrywając i zajmując drugie miejsce w rozgrywkach swoich roczników. Obie drużyny w finale zremisowały po 1-1, jednak okazało się, że przeciwnicy trampkarzy (wenezuelskie Deportivo) wystawili do gry kilku chłopców ze starszych roczników i wynik meczu został zweryfikowany jako walkower 3-0 dla Czarnych. Z kolei młodzicy, którzy w finale spotkali się z Sastresse Genova, przegrali w rzutach karnych 7-8.

– Jestem bardzo szczęśliwy z wygranej, moja drużyna również – powiedział po spotkaniu trener zwycięskiej drużyny Mariusz Maczuga. – Uczestniczyliśmy w różnych turniejach w Polsce, gramy w lidze podkarpackiej, wiemy więc mniej więcej jakie są możliwości poszczególnych drużyn w kraju. Tam była wielka niewiadoma i na pewno zdobycie pucharu jest olbrzymim sukcesem, wielką promocją i wspaniałym doświadczeniem. Myślę, że to zwycięstwo w dalszym rozwoju piłkarskim moich chłopców.

UM Jasła

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JKS fan
JKS fan
2024 lat temu

Zapytajcie jaka dotacja UM na Czarnych jest obecnie a jaka była za Kurowskiej

seba
seba
2024 lat temu

Brawo chłopaki Brawo Czarni Jasło

Antyfan
Antyfan
2024 lat temu

Za Kurowskiej było 245.000,00 a za Czarneckiego też 245.000,00, mimo ,że czarni wycofali drugą drużynę

I
I
2024 lat temu

To nie forum o dotacji ważne że chłopaki pojechali i wygrali ten turniej Brawa również dla trenerów

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x