MiastoWiadomości

11 zarzutów za strzelanie do okien

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z broni pneumatycznej m.in. do witryn sklepów i samochodów. Niszcząc szyby w oknach, spowodowali straty na blisko 10 tys. zł. Podejrzani łącznie usłyszeli jedenaście zarzutów. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

11 zarzutów za strzelanie do okien

Policjanci z wydziału kryminalnego rozwiązali sprawę, nad którą pracowali w ostatnich tygodniach. Funkcjonariusze prowadzili czynności w sprawie kilkunastu uszkodzeń szyb m.in. w samochodach oraz witrynach placówek usługowo-handlowych na terenie Jasła. Wszystko wskazywało na to, że do uszkodzeń dochodziło w wyniku oddanych strzałów z broni pneumatycznej. Hipotezę tą potwierdziły znalezione podczas oględzin miejsca jednego ze zdarzeń stalowe śruty.

11 zarzutów za strzelanie do okien

Podjęte w tej sprawie czynności przyniosły rezultat w ubiegłym tygodniu. Policjanci na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. Funkcjonariusze weszli do domów 19 i 25-letniego mieszkańca Jasła. Ich podejrzenia potwierdziły się. W czasie przeszukania w mieszkaniu jednego z podejrzanych zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, pojemnik wypełniony śrutami oraz zasilające broń kapsuły z gazem. U drugiego również znaleźli pistolet i pozostałe akcesoria. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

11 zarzutów za strzelanie do okien

Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek pistolet pneumatyczny kupił początkiem września. Chcąc wypróbować jego moc, spacerując po mieście strzelał do przypadkowo wybranych okien budynków. Pistoletem pochwalił się koledze, który również zapragnął mieć taki gadżet. Po jego zakupie, 19-latek postanowił w ten sam sposób wypróbować jego działanie strzelając do witryn i szyb samochodów.

Podejrzani usłyszeli łącznie jedenaście zarzutów uszkodzenia mienia. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstw. Obaj byli już wcześniej notowani przez Policję. Młodszemu z nich grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, jego starszemu koledze do siedmiu lat i sześciu miesięcy ponieważ zarzucanych mu czynów dokonał w warunkach recydywy.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adajaslo
adajaslo
2024 lat temu

gratulacje!!!, za szybką i skuteczną akcję

a
a
2024 lat temu

osobiście jestem dla nich za 15stoma latami w zakładzie karnym ale połączonego z pracą w kopalni na przodku za 40% uposażenia górniczego (z tego 35% na pokrycie kosztów ich utrzymania a tylko 5% dla nich) i bez prawa do wcześniejszej górniczej emerytury, a emeryturka po 67roku i tylko tyle ile składek odprowadzą bez dopłacania z budżetu. Tak się niszczy lumpenproletariat, a po robocie do więzienia i tak codziennie, węgiel stanieje bo robota będzie tańsza a i dopłaty do górniczych emerytur zmaleją i lumpy zajęte robotą nie będą się szlajać po kraju

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

„a” – Masz zupełną rację gdyż to co się dzieje w tym CHORYM KRAJU woła o pomstę, co z tego że zostali złapani , co z tego, że pójdą „siedzieć”, jak my wszyscy poniesiemy karę, gdyż będziemy musieli ich utrzymywać za bagatelnie niską cenę tylko ok 3 tyś/ msc na jednego skazanego. Czy zakłady penitencjarne nie powinny być dochodowe w takiej sytuacji kiedy człowiek uczciwy i tyrający za minimum, a jego dochody jeśli przekroczą 500 z groszami/ osobę to nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc – a tu proszę taka hojność….

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x