MiastoWiadomości

29-latek z Jasła włamywał się do piwnic. Namierzyli go „kryminalni” jasielskiej Policji

Jasielscy policjanci pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem mężczyzny, który od wiosny włamywał się do piwnic w budynkach wielorodzinnych na terenie Jasła. Mężczyzna po zerwaniu kłódek i zabezpieczeń, kradł z wnętrza piwnic elektronarzędzia oraz inne wartościowe przedmioty. W minioną środę policjanci przerwali przestępczą działalność 29-letniego jaślanina, zatrzymując go na gorącym uczynku. Mężczyźnie udowodniono łącznie 12 czynów, w tym kradzieży oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Do czasu zakończenia procesu, podejrzany, decyzją prokuratury, pozostaje pod dozorem Policji.

Przez kilka ostatnich miesięcy policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do piwnic na terenie Jasła. Pierwsze zgłoszenia o włamaniach w budynkach wielorodzinnych pojawiły się w kwietniu bieżącego roku. Sprawca działał cyklicznie, najczęściej w nocy. Uszkadzając kłódki oraz pokonując inne zabezpieczenia piwnic, wchodził do środka i zabierał różnego rodzaju przedmioty, które miały jakąkolwiek wartość. Łupem włamywacza padały m.in. elektronarzędzia, markowe buty lub odzież, ale także przewody elektryczne, latarki, oświetlenie rowerowe oraz sprzęt wędkarski.

W każdej ze zgłoszonych spraw, śledczy z jasielskiej komendy zbierali informacje i zabezpieczali ślady podczas oględzin. Policjanci nie bagatelizowali żadnej informacji, czy zgłoszenia, dzięki czemu zgromadzili obfity materiał dowodowy pozwalający sądzić, że za wszystkie włamania odpowiedzialny jest ten sam sprawca. W kolejnych etapach pracy wykrywczej, śledczy skoncentrowali się na jak najszybszym wytypowaniu i zatrzymaniu włamywacza.

W efekcie prowadzonych czynności, w minioną środę, policjanci przerwali przestępczą działalność włamywacza, zatrzymując go na gorącym uczynku. Około północy, w rejonie jednego z bloków na osiedlu Baczyńskiego w Jaśle, zauważyli podejrzanego mężczyznę z plecakiem, który wbiegł do klatki schodowej, kierując się do piwnicy. Okazało się, że to namierzany przez policjantów włamywacz. 29-latek wpadł w ręce policjantów, gdy wychodził z piwnicy. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w jego plecaku pilniki, obcinaki, śrubokręty, które najprawdopodobniej służyły do pokonywania zabezpieczeń.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego policyjny dozór. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x