MiastoWiadomości

49-latek chciał wyłudzić pieniądze

Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzić kredyt bankowy. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami zamierzał pożyczyć 20 tys. zł. Wpadł na gorącym uczynku, gdy chciał sfinalizować transakcję.

Policja (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oszusta zatrzymali w placówce jednego z jasielskich banków. Funkcjonariusze wkroczyli, kiedy sprawca był w trakcie zawierania umowy. Mężczyzna chciał otrzymać kredyt w wysokości 20 tys. zł. W tym celu przedłożył pracownikowi banku dokumenty, z których wynikało, że jest emerytem i jego świadczenie emerytalne wynosi kilka tysięcy złotych. Po ich weryfikacji okazało się, że są podrobione. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzanego postępowania śledczy potwierdzili, że legitymacja emeryta oraz decyzja o waloryzacji świadczenia, przy pomocy których 49-letni mieszkaniec Tarnowa próbował wyłudzić kredyt, są fałszywe.

Okazało się, że nie jest i nigdy nie był emerytem pobierający świadczenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Podczas przesłuchania podejrzany usłyszał zarzut próby wyłudzenia kredytu oraz usiłowania oszustwa. Przyznał się do przestępstwa, złożył wyjaśnienia i poddał dobrowolnie karze. Ponadto decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x