MiastoWiadomości

632 tysiące dla sportowców

632 tys. złotych trafi z budżetu Miasta Jasła do jasielskich klubów sportowych, które w roku 2011 będą realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze sportowym. W tym roku suma rozdysponowanych środków była o 35 tys. wyższa niż w ubiegłym, a dotacje Miasto Jasło przyznało 14 różnym klubom sportowym, w tym jednemu na realizację trzech zadań.

632 tysiące dla sportowców (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

O przyznanie dotacji na 2011 rok mogły wnioskować kluby sportowe działające na terenie Jasła i nie działające w celu osiągnięcia zysku. W porównaniu do ubiegłego roku przyznane klubom kwoty były wyższe bądź takie same. Wśród nowych organizacji, które złożyły wniosek o dotacje znalazły się: Stowarzyszenie Miłośników Rugby Jasło oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Dotacje otrzymały:

Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” na zadania – „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej dziewcząt. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych” ( 90 tys. zł); „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie judo. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych” (25 tys. zł) oraz na „Integrację młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” (32 tys. zł).

Międzyszkolny Klub Narciarski – „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie narciarstwa, organizowanie obozów, organizowanie i udział w zawodach sportowych” (10 tys. zł),

Stowarzyszenie Miłośników Rugby – „Udział RK Jasło w rozgrywkach UA Polskiej Ligi Rugby 7 oraz szkolenie młodzieży połączone z popularyzacją oraz promocją sportowego trybu życia” (5 tys. zł),

Klub Sportowy „SPEED” – „Szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, organizowanie i udział w zawodach sportowych i rekreacyjnych” (10 tys. zł),

Międzyosiedlowy Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka – Brzyszczki” – „Szkolenie i współzawodnictwo w piłce nożnej” (11 tys. zł),

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów – „Udział w maratonach rowerowych Cyklokarpaty.pl zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów” (3 tys. zł)

Miejski Klub Sportowy „MOSiR” – „Prowadzenie szkolenia i udział w rozgrywkach grupy naborowej, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów w III podkarpackiej lidze siatkówki męskiej” (85 tys. zł).

Jasielski Klub Sportowy Rafineria Czarni 1910 Jasło – Udział w rozgrywkach ligowych w piłce nożnej seniorów oraz grup młodzieżowych na szczeblu wojewódzkim wraz ze szkoleniem sportowym w 7 kategoriach wiekowych (245 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” – Szkolenie sportowe dzieci w zakresie piłki nożnej, udział w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi młodzika młodszego i młodzika starszego oraz organizacja i udział w turniejach ogólnopolskich” (20 tys. zł),

Jasielski Klub Sportowy Kyokushin Karate – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie karate” (35 tys.zł)

Międzyszkolny Klub Sportowy „Gamracik” – „Wspieranie współzawodnictwa sportowego dzieci w zakresie piłki nożnej” (1tys. zł)

Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” – „Poprawa warunków uprawiania piłki nożnej oraz podniesienia wyników sportowych przez zawodników OKS Sobniów Jasło poprzez realizację zadania z zakresu rozwoju sportu w mieście Jaśle” (33 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „SPIN” – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie tenisa stołowego” (4 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki” Judo – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie judo” (23 tys. zł).

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BYKU
BYKU
2024 lat temu

Kolejne pieniądze idą na rekreację.Ależ wyluzowany jest ten ratusz i jego okupanci…A woda w każdej chwili może przerwać wały.Wystarczy popatrzeć na ich stan od strony Gądek…No cóż,czekamy na oświecenie, na dostrzeżenie problemu bezpieczeństwa ludzi(przede wszystkim) przez tych aniołów gier,zabaw i wszelkich uciech sportowych…

gbur
gbur
2024 lat temu

Rafineria Czarni Jasło – co to za kopacze szmacianki?
Czyżby na reszcie Gamrat (Czajka) przestał finansować patałachów??????

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x