MiastoWiadomości

Aby profesjonalnie nieść pomoc

W miniony piątek odbyło się kolejne z serii szkoleń policjantów jasielskiej komendy. W ramach doskonalenia zawodowego funkcjonariusze pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy z uczestników szkolenia mógł między innymi przećwiczyć zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

nz. Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego (fot. KPP Jasło)

Doświadczenie pokazuje, że wielu policjantów znalazło się w sytuacji, kiedy od ich umiejętności zależało życie i zdrowie innej osoby. Aby wówczas profesjonalnie pomóc, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki szkolił funkcjonariuszy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i utrwalania właściwych zachowań, jakie temu powinny towarzyszyć.

Aby profesjonalnie nieść pomoc (fot. KPP Jasło)

Podczas szkolenia uczestnicy podnosili swoje umiejętności ćwicząc m.in. przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na modelu anatomicznym sylwetki człowieka, tzw. fantomie. Pogłębiali też swoją wiedzę m.in. z zakresu prawidłowego zabezpieczenia miejsca wypadku, wykorzystania apteczki, rozpoznawania obrażeń powypadkowych, zakładania opatrunków, postępowania przy złamaniach, omdleniach, krwotokach, oparzeniach.

Zdobyta przez funkcjonariuszy wiedza na pewno przyczyni się do jeszcze lepszego i skuteczniejszego niesienia pomocy poszkodowanym.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
straż
straż
2024 lat temu

Moim zdaniem szkolenie w/w nie miało sensu ponieważ panowie Policjanci na miejscu np.wypadku drogowego pojawiają się zawsze po 15-30 minutach za innymi służbami,nie mówiąc o tym,że nie nic ich nie obchodzi prócz oględzin miejsca zdarzenia-nawet ruchem drogowym nie chce się im kierować.Piszę to na podstawie wieloletniego doświadczenia-najważniejsze jest ustalenie kto jest winny i nałożenie mandatu niejednokrotnie rannemu w wypadku.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

szkoleniem Policji z zakresu pierwszej pomocy powinni zajmować się profesjonaliści (z wykształceniem medycznym) !!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x