r e k l a m a
MiastoWiadomości

Adam Kmiecik najlepszym starostą w województwie

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski otrzymał statuetkę dla najlepszego starosty województwa podkarpackiego. W XII edycji plebiscytu Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Nasza gmina/nasze miasto, nasz powiat po pierwszym roku nowej kadencji” kapituła konkursowa dokonania starosty jasielskiego za 2011 rok oceniła najwyżej.

Adam Kmiecik najlepszym starostą w województwie

Wśród nominowanych do tej nagrody byli także starostowie powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i ropczycko – sędziszowskiego. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego 30 maja br. w Polańczyku. – Nie spodziewałem się, że będzie to główna nagroda, tym bardziej więc jestem mile zaskoczony. To jednak świadczy o tym, że ta, którą otrzymaliśmy w marcu tego roku w konkursie Euro – Gmina, Euro – Powiat nie była na wyrost – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Adam Kmiecik najlepszym starostą w województwie

Kapituła konkursowa oraz mieszkańcy gmin, miast i powiatów ocenili swoich gospodarzy za dobre zarządzanie, promocję miejscowości i wykorzystanie unijnych pieniędzy. – Jednym z głównych kryteriów oceny było przeliczenie ilości środków pozyskanych przez Powiat Jasielski, przeznaczonych na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Cieszę się, że kapituła doceniała, to co robimy i nasze starania zyskały uznanie również poza granicami Powiatu Jasielskiego – dodaje Starosta.

Dziękując za ten zaszczytny tytuł, podkreślił znaczący wkład pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle, Zarządu Powiatu oraz jednostek mu podległych – Pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Powiatu, radnym oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego, jak również naszych jednostek. To m.in. dzięki ich pracy otrzymałem zaszczytny tytuł Starosty Roku – powiedział A. Kmiecik.

Adam Kmiecik najlepszym starostą w województwie

Za zasługi dla samorządności na poziomie ogólnopolskim Kapituła Konkursowa uhonorowała także Złotą Odznaką Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządu Terytorialnego profesora Jerzego Stępnia, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, jednego z twórców reformy samorządowej oraz Srebrną Odznaką Józefa Rzepkę, burmistrza Brzozowa.

Przyznano również nagrody najpopularniejszym samorządowcom Podkarpacia i Podkarpackim Liderom Samorządności. Listy gratulacyjne z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przysłali m.in.: Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

PO-wcy na wszystkich szczeblach władzy sami się odznaczają .Mieszkańcy ulic .Kraszewskiego,Ujejskiego,jeśli to można nazwać ulicami całymi latami/ tj.od 5-ciu lat/ czekają na wyremontowanie roztrzaskanej jeszcze przez TIRY nawierzchni gdy służyły one jako obwodnice.Wielkie g…no to P.Kmiecika obchodzi,że przejeżdzające tymi ulicami samochody wyrzucają z dzurawych jezdni na przechodniów,na budynki glejte błotną.Przecież on tymi drogami nie chodzi.Sam umiał zadbać o stan byle ulicy Siostry Faustyny,przy której mieszka.Natomiast pierdle się opisuje jak to umie pozyskiwać i wykorzystywać środki unujne.

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Objęcie władzy i od razu Pan K podwyższa sobie dietę, podobnie Pani B jako przewodnicząca miasta. Jak w tym mieście ma być dobrze skoro władza odsuwa się od społeczeństwa? Większość pracuje za minimalną, jeśli ma szczęście że ma tą wymarzoną pracę. Dla kogo to wszystko skoro w przeciągu kilku lat z miasta wyjadą młodzi. Wielka podnieta bo facet dostał nagrodę 🙂 uważam że na nią nie zasługuje, totalna paranoja….tym dbaniem o siebie władze w Jaśle wg mnie nie zasługują na szacunek.

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Gratulacje dla pana Starosty…Choć jeden obywatel ziemi jasielskiej pracuje,i za to zostaje zauważony i nagrodzony!!!

vv
vv
2024 lat temu

Najlepszy oszust patrz wyżej

chórzysta
chórzysta
2024 lat temu

no nie tego już za wiele!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x