r e k l a m a
PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Adam Kmiecik ponownie został starostą jasielskim. Koalicja "na pięć"

Starostą jasielskim na lata 2010-2014 został Adam Kmiecik, który sprawował to stanowisku także w poprzedniej kadencji. To decyzja Rady Powiatu, która dziś obradowała podczas pierwszej po wyborach sesji. Kandydaturę Kmiecika poparło 14 radnych, 9 było przeciw.

Adam Kmiecik, starosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
W związku z tym, że jest to druga kadencja, mam podwójną świadomość również obowiązku i odpowiedzialności jaka na mnie ciąży i gwarantuję Państwu, że z tego obowiązku i odpowiedzialności przed Państwem, jak również mieszkańcami powiatu jasielskiego dołożę wszelkich sił, aby się wywiązać – powiedział po głosowaniu Adam Kmiecik.
Starosta Adam Kmiecik w swoim wystąpieniu podziękował za pracę w minionej kadencji, którą ocenił jako udaną. – III kadencja była sukcesem, była sukcesem moim, zarządu i tej rady, która w III kadencji zasiadała. Świadczą o tym zarówno ilość głosów, które otrzymali poszczególni radni, jak również te inwestycje, które w powiecie jasielskim zostały zrobione (…) Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju powiatu jasielskiego – mówił Kmiecik.
W szczególny sposób podziękował za pracę dla powiatu jasielskiego zmarłemu w katastrofie pod Smoleńskiem Senatorowi Stanisławowi Zającowi.
Adam Kmiecik, starosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Był mi przyjacielem, był mi pomocny i wiele działań zostało zrealizowanych dzięki jego wsparciu, zaangażowaniu i pomocy – powiedział Adam Kmiecik, składając podziękowania na ręce radnego powiatowego Wojciecha Zająca, syna śp. Stanisława Zająca.
Koalicja w powiecie na „piątkę”
Niepewne wyniki głosowań radnych koalicji PO-PSL-Jaślanie podczas I sesji rady miasta, gdzie nie udało się przeforsować kandydatury Romana Kościowa (PO) na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta budziły pewne wątpliwości co do przebiegu dzisiejszych głosowań w powiecie.
Ostateczne wyniki głosowań nad wyborem przewodniczących Rady Powiatu, Starostów oraz Członków Zarządu okazały się przewidywalne.
Podczas pierwszego głosowania dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu. Decyzją Rady przewodniczącym został wybrany Bogusław Kręcisz (PO), który uzyskał 14 głosów.  9 radnych zagłosowało na Wojciecha Zająca (PiS).
Bogusław Kręcisz, przewodniczący Rady Powiatu (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Bogusław Kręcisz, pochodzący ze Święcan. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, od 1992 związany z zawodem nauczyciela, od 2003 dyrektor szkoły podstawowej w Świecanach, później Zespołu Szkół. Potrafi kierować zespołem ludzi, osoba godna zaufania. Gwarantuję ze swoje obowiązki jako przewodniczący będzie wypełniał do końca. Wierzę, że będzie godnie nas reprezentował i prowadził Radę Powiatu – tak przedstawił sylwetkę Bogusława Kręcisza, Adam Kmiecik.
Ważne jest, abyśmy nie zapomnieli o fakcie, że to wyborcy, mieszkańcy powiatu obdarzyli nas swoim zaufaniem i ważne jest, abyśmy ich nie zawiedli – mówił po głosowaniu Bogusław Kręcisz, nowy przewodniczący Rady Powiatu.
Jego zastępcami zostali Grzegorz Pers (PSL), który otrzymał 14 głosów „za” oraz Stanisław Żygłowicz (PO) – 15 głosów „za”. Byli to jedyni kandydaci zgłoszeni do objęcia funkcji wiceprzewodniczących.
W kolejnych głosowaniach wybrano Starostę i Wicestarostę.
Po głosowaniu dotyczącym wyboru Starosty Powiatu Jasielskiego, Adam Kmiecik wskazał kandydaturę Franciszka Miśkowicza (PSL) na wicestarostę.
Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Franciszek Miśkowicz to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Akademii Ekonomicznej w Katowicach, długoletni nauczyciel, długoletni działacz samorządowy, pełnił funkcję radnego rady gminy Nowy Żmigród. Obecnie pełni funkcję wice wójta gminy Nowy Żmigród. Wierzę głęboko, że doświadczenie samorządowe, doświadczenie w przeprowadzaniu inwestycji, organizowaniu pracy szkół zaprocentuje i w powiecie jasielskim Pan Franciszek Miśkowicz będzie ważnym elementem zarządu powiatu i będzie sprawował swoją funkcję wspierając mnie jako starostę z pożytkiem dla powiatu – przedstawiał kandydaturę Franciszka Miśkowicza, starosta Adam Kmiecik
Członka klubu PSL poparło 14 radny, 9 było przeciw. Tym samym Franciszek Miśkowicz został wybrany jako wicestarosta jasielski. Objął stanowisko, które w ubiegłej kadencji sprawował Witold Lechowski (PiS), obecnie radny powiatowy.
Ostatnim ważnym punktem obrad sesji był wybór członków Zarządu Powiatu. Najgorętsze dyskusje za kulisami dotyczyły obsadzenia stanowiska Etatowego Członka Zarządu Powiatu. Zgodnie z przewidywaniami został nim Tadeusz Górczyk (PSP).
Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Lider Przymierza Samorządowego Podkarpacia uzyskał poparcie 14 radnych, 9 było przeciw. W ubiegłej kadencji Etatowym Członkiem Zarządu był Adam Pawluś (PiS), obecnie radny powiatowy.
Chciałbym serdecznie podziękować za to poparcie w akcie głosowania tajnego, deklaruje że w pracy która została mi powierzona, a zostanie określona przez Pana Starostę, będę starał się wywiązać najlepiej jak umiem, oddając swoją wiedzę i doświadczenie z tych wielu lat, które poświęciłem samorządowi – powiedział Tadeusz Górczyk.
Pozostałymi członkami Zarządu Powiatu zostali również Henryk Motkowicz radny Rady Powiatu z listy PO i Jan Urban radny Rady Powiatu z listy PSL. Na obydwie kandydatury głosowało 14 radnych a przeciw było 9.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

38
Dodaj komentarz

avatar
38 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
~passatAbCvvKoniopszczółdo ixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zuzia
Gość
zuzia

Jak powiedział „geniusz Beskidu Niskiego”, pan Kręcisz „swoje obowiązki jako przewodniczący będzie wypełniał do końca”! Czyjego końca? 😛

urzędnik
Gość
urzędnik

Dajcie spokój temu Panu Górczykowi to naprawdę w porządku facet takich jak on to ze świecą szukać i by wielu nie znalazł. Szkoda tylko że go nie będzie w Urzędzie Miasta bardzo szkoda. Ale przynajmniej jest konkretny burmistrz nasz stary – nowy Pan Andrzej Czernecki super uwierzcie znam to na własnym przypadku jest ok.
Plotki każdy sieje ale jak jest naprawdę nikt nie wie kto tego nie doświadczył. Oby więcej takich kadencji jak ta obecna.

żmigrodzianin
Gość
żmigrodzianin

Koalicja “na pięć” ? z tym,że nie na pewno….

Wernyhora
Gość
Wernyhora

Krwawy Adam jeszcze wróci !

Qwas
Gość
Qwas

Jasło powinno ufundować wilczy bilet p. Krwawemu Adamowi,choćby do USA… za całokształt!!!

do SS
Gość
do SS

Gratulacje dla Pana Kmiecika to wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu. Jezeli pytasz ile zrobil to popatrz na szpital, sale gimnastyczna II LO, obserwatorium astronomiczne i nadbudowa I LO, kryta bieznia lekkoatletyczna w Trzcinicy, chyba ze cztery mosty wybudowal i jest poprostu porzadnym czlowiekiem w porownaniu z co niektorymi dzialaczami jedznie slusznej partii

Wernyhora
Gość
Wernyhora

Jak mawiał jasielski klasyk , który zresztą stworzył Kmiecika – „każda świnia trafi na swojego rzeżnika”

do skubi-du
Gość
do skubi-du

Ja na twoim miejscu nadal bym się bał!!

skubi du :)
Gość
skubi du :)

Takiego terroru, zastraszania i pomiatania ludźmi jak za czasów witolda pisiora i krwawego nie było nigdy w powiecie, miejmy nadzieję, ze te czasy minęły FOREVER!!!!

obserwator
Gość
obserwator

Jak można było ???? Zawiodłem się po raz kolejny. Nieodpowiednia osoba na tym stanowisku. Porażka dla Powiatu.

CHORE PAŃSTWO!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO!!!

Mam propzycje , aby wyborcy wycenili wartość wykonanej pracy i wypowiedzieli się ile nasi ” włodarze” powinni zarabiać – przecież my im płacimy — możemy wymagać i oceniać – {nie wystarczy mieć tylko ambitne programy , ale trzeba je realizować i za wykonaną prace powinni mieć płacone}. To kilkunasto- % poparcie nie powinno być dla nich w prawdziwej demokracji mandatem do reprezentacji wszystkich – frekwencja to pokazała i to jest dla was wilczy bilet – i nie tłumaczcie tego obojętnością na to – kto ma rządzić, gdyż wstrzymanie się od głosu to też wybór i pokazanie waszej wartości w oczach… Czytaj więcej »

Pogromca wsioków
Gość
Pogromca wsioków

chyba BARAN a nie BARON- śmieszne społeczeństwo… dało władze- otóż tak to już jest w DEMOKRACJI totalitarny wykształciuchu.Tobie się pewnie marzy by w teczce przywozili jakiegos przydu…z Wawy i już byłoby cacy-raz na 4 lata mamy możliwość zagłosować jak nam sie podoba

BARON
Gość
BARON

Pogromca wsioków-Trudno od chama wymagać ułożenia Pana…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

mkto wybral persa tylko ciemnota czlowiek bez chonoru budny cwaniaczek marny lekarzyna ale zato dobry lapowkarz

do ixi
Gość
do ixi

Mało ci powodzi? Dobrze, że mieszkasz na górce i daleko od rzeki.

Koniopszczół
Gość
Koniopszczół

Poprosze o zaprezentowanie biografi Adama Kmiecika – opisanie wyksztalecenia etc. (hahahah)

vv
Gość
vv

Kmieciu do Mytarki jesteś oszustem

AbC
Gość
AbC

W Żmigrodzie jest „wylęgarnia”wspaniałych samorządowców.
Gratulacje, tak trzymać!
Głosy wyborców decydują, pomimo nielicznych złosliwości.

wyborca
Gość
wyborca

Co to za niepoważny facet na ostatniej fotce ?

soprano
Gość
soprano

Nie wytykam palcami, ale niektórzy mają tupet pchać się w politykę, a mają niechlubną przeszłość. Zróbcie miejsce dla młodych, nieskalanych.

AntyGórczyk
Gość
AntyGórczyk

Górczyk – powinno Cie PO zrobić na szaro tak samo jak Ty wykiwałes radnego Kościowa. Za grosz przyzwoitości. Poczułeś się zagrożony, że ktoś mocny wyrasta w mieście.

skołyszyn
Gość
skołyszyn

Gratulacje Boguś:)

jas
Gość
jas

Dla mnie jest dziwne i niepojęte że we wszystkich głosowaniach był wynik 14:9.Jeżeli chodzi o wybór starosty to wg.mnie nikt inny się nie nadawał na to stanowisko oprócz Adama Kmiecika!

skubi du :)
Gość
skubi du :)

zastraszeni pracownicy starostwa chyba ze szczęścia się upiją!!!! krwawy adam i węszący- wroga -gdzie-się -da witold mega-pisowiec wykopani!!! to po prostu nadmiar szczęścia:)))))

ixi
Gość
ixi

no to ma pan zadanie nr1: Zalew Katy-Myscowa

BARON
Gość
BARON

Tak oto wygląda demokracja w Jaśle i okolicy…Przegrani zostają władcami za szable,które dało im śmieszne społeczeństwo…Jedynie osoba p. Kmiecika nie budzi wątpliwości.Reszta? No powiedzmy-budzi!
Tak więc tajemnica stała się rzeczywistością,z którą trudno się pogodzić,a przeżyć trzeba…

jibjab
Gość
jibjab

No to mieszkańcy Żmigrodu utrzymają swoje stanowiska w starostwie … nadal czekamy na prawdziwego, godnego tego stanowiska kandydata…

xc
Gość
xc

Ten gość na ostatniej focie ….TO KTO TAKI ????….wygląda na bufona i buroka ….albo SZARĄ EMINENCJĘ …UWAGA KMIECIK BO PRZY JEGO WSPARCIU skończysz jak 4 lata temu Czernecki !!!!

zuzia
Gość
zuzia

ixi – wybory już były więc sobie daruj teksty o zalewie Kąty-Myscowa 😛

edu 1
Gość
edu 1

gratulacje dla koalicji faktycznie spisała się na pięć , tak trzymać.

Skołyszyn
Gość
Skołyszyn

Brawo Boguś!Jesteś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu,bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję.

pioka
Gość
pioka

Bogdan – wszystkiego dobrego, natomiast nowe władze powiatu z „nowym-starym” Starostą powinny pracować tak, aby zacietrzewione pis-iory nigdy więcej nie doszły do głosu. A tak przy okazji, ciekawe czy jeszczwe kiedyś była (na szczęście) nieszczęsna Burmistrzowa dalej myśli że Jasło jest pisowskie?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

żmigród panuje

pioka
Gość
pioka

Chłopcy z pis-u zapamiętajcie sobie, że „Nóż w plecy przeciwnikom”, to nie jest metoda (na szczęście) !!

Witold
Gość
Witold

Czy to prawda, że KRWAWY ADAS emigruje do USA?

Do pioka
Gość
Do pioka

Pamiętaj że starosta to gówno na kole raz na górze raz na dole. PAMIĘTAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S-S
Gość
S-S

Nowa,stara hipokryzja w wydaniu Kmiecika i Górczyka.Jak zwykle opowiadanie udały się inwestycje.Przedstawić jakie to inwestycje w powiecie wykonano.Na pewno wróciłyby sztandarowe tematy remontu dróg i nic więcej.Kmiecik jeśli będzie wyłącznie dbał o swój portfel,jak to publicznie do TV Rzeszów za porzedniej kadencji powiedział,iż :cieszy go ,gdy jest grubszy portfel”,to niech przestanie sypać sloganami,że będzie służył społeczności lokalnej.Górczyk jak zwykle nie utraci 8-miu źródeł dochodu.I znowu się zapomni w rozliczeniach.

~passat
Gość
~passat

Liczymy, że Pan Starosta Jasielski zlikwiduje sortownie odpadów komunalnych przy ul. Żniwnej

Zobacz także

Close
Close
X