r e k l a m a
Wiadomości

Adnotacja urzędowa rodem z czasów stalinizmu

„Sprawdzić, kto za tym stoi” – takiej treści adnotacja urzędowa pojawiła się na wniosku o dofinansowanie przez starostwo festiwalu Krushfest.  Autorem trącącej czasami PRL, odręcznie napisanej notki jest Witold Lechowski (PiS).

Z tego typu adnotacjami możemy spotkać się końcem lat 40. i początkiem lat 50. – mówił radny Tadeusz Górczyk (PSP), który wydobył na światło dzienne ową adnotację.

W podobnym duchu odnoszono się do koncertów rokowych w PRL. Kiedy w latach 70. i 80. organizowany był festiwal w Jarocinie, różne służby doszukiwały się, kto za tym stoi i jakie może być zagrożenie dla bezpieczeństwa ustroju.

kliknij aby powiększyć

Co zresztą pokazywał na sesji Górczyk.

Nigdy bym nie przypuszczał, angażując się w działalność opozycyjną w roku 80., że przyjdzie mi czerwienić się za to, że walczyłem z fatalną Polską PRL-owską  o to, żeby doprowadzić do zmiany ustroju, w którym jest możliwe, aby urzędnik samorządowy w ten sposób działał. Jest to przerażające. Chciałbym zapytać czy w wielu przypadkach tak pan starosta podchodzi do załatwiania spraw? –  pytał radny Górczyk

Jakie niebezpieczeństwo mógł stwarzać koncert muzyki rockowej, który po raz czwarty był organizowany w Jaśle? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza wypowiedź burmistrz Jasła Marii Kurowskiej (PiS) udzielonej dziennikarzom Gazety Wyborczej.

Dostałam anonim podpisany przez „mieszkańców Jasła”. Musiałam zareagować – tłumaczy Kurowska. – Zadzwoniłam do dyrektora MOSiR-u. Powiedziałam mu, żeby był uczulony na to, co się dzieje na imprezie. Osobiście nie znam tych zespołów. To w anonimie napisano, że zespoły są satanistyczne i na festiwalu będą narkotyki – mówiła dziennikarzom Gazety.

Krushfest 2010 powoli obrasta w legendę, bo podobnie jak kultowy Jarocin stał się niewygodny dla władzy. Pytanie tylko, czy taka reklama polityków Prawa i Sprawiedliwości przełoży się na promocję festiwalu w Polsce?

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

49
Dodaj komentarz

avatar
49 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
karzeł reakcjiRoninRobot BoyWiśniczczytelnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
karzeł reakcji
Gość
karzeł reakcji

PiSowcy są chorzy z nienawiści do wszystkiego i wszystkich. Należałoby zdelegalizować tę zbieraninę nieudaczników życiowych.

Ronin
Gość
Ronin

do pl – jak się ten portal uwikła w walke polityczna – chciałbyś zeby ktoście nazywał szatanistom i że bedziesz miał w domu na urodzinowej imprazie mnustwo drag pisał donosy i piep takie bzdury ?? koleś zejdź na ziemie za komuchy wychowane to myśli nadal jakkomuch a niejak demokrata i kapitalista bo mysli tylko jaku ubek czy esbek sojalistyczne podejscie do gospodrki wolnorynkowaj pierwsze mowi sie a a potem udowadnie ze to be – do PGR wysłac trzeba tylko ta władę ups kurde przecierz ta władza nziszczya te miejsca pracy by ich tam przypadkiem za złe rzady nie zesłano w… Czytaj więcej »

kulk a
Gość
kulk a

kto za tym stoi? zapewne szatan ha ha ha

Ronin
Gość
Ronin

:smilewinkgrin:do Komentarz – nie bvyło chamstwa ??? to chamstwo jest wśrod pisowskich urzedasów gównie – władza powinna być dla ludzi nie dla włsnej korzyści

pl
Gość
pl

Martwi mnie jedno, że ten portal uwikłał się w walkę polityczna i schodzi na psy!!

stary
Gość
stary

Nie przesadzajcie z tymi młodymi ludźmi. Młodzi
po studiach są zupełnie zieloni. Do bycia dobrym
radnym trzeba mieć doświadczenie w działalności
społecznej, publicznej,ale także życiowe,
a często pomaga zawodowe.

Polski
Gość
Polski

ja też napiszę! PiS ścierwo won z Jasła! Na Białoruś!

komentarz
Gość
komentarz

Widzę, że ten portal informacyjny dał się wciągnąć w żałosną krytykę P. Burmistrz. Czy musi być poprawny politycznie. Widocznie tak.A obiecywał jeden z prowadzących ten portal, że będą obiektywni i będą dbać o to, żeby w komentarzach nie było chamstwa.

antidotum
Gość
antidotum

Wybierajcie z listy "Nasze Jasło" młodych i bezpartyjnych .
A tak wogóle to nieważne z jakiej listy byle byli młodzi to napewno wniosą coś nowego a nie "wapniaków" ,którzy "maca nami".
Młodzi Jaślanie -głosować ,bo te "wapniaki" i "mocherowe berety"nas młodych skończą.

wyborca
Gość
wyborca

KANDYDACI NA RADNYCH ZAŚWIADCZENIA O ZDROWIU PSYCHICZNYM OBOWIĄZKOWO !!!!!!!!!!!!

Zimny Lech
Gość
Zimny Lech

Kto za tym stoi? Czy czasem nie Kryśka- satanistka? He,he,he… A spieprzać mi dziady z Jasła!:smilewinkgrin:

pawełek
Gość
pawełek

Kulk a .Szatan już nie stoi,bo padł po postawieniu i poświęceniu pomnika patrona egzorcystów na Foluszu

Hubert
Gość
Hubert

Ronin, masz racje, ale pisz poprawnie bo trzeba cie rozszyfrowywać jak emotikony.
A wam wszystkim PiS morde lizał.
Zastanówcie się na kogo głosować, żeby później nie narzekać!

Ronin
Gość
Ronin

Stwierdzenie było porawne bo pernie organizatorzy spodziewali się że odwiedzi koncert Pani Burmistrz i mówili że Maryha będzie no i zopacznosci Bożej dotarlo to do pani burmistrz ale klapa Maryha pojechał na zod podbo jakieś sekty PiS czy coś takiego gdzie góru Jaruś przemaiał 🙂 no i marych a nie dotarła. A piwa nie było bo Maryyha nie mogła mieć konkurencji 🙂 więc jak sami widzicie chyba pani burmistrz popiera Maryhe

Robot Boy
Gość
Robot Boy

Dlaczego anonim został potraktowany jak dokument oficjalny?? "mieszkańcy Jasła" powinni się tam podpisać, na jakiej podstawie stwierdzają że będą narkotyki na imprezie, inaczej powinien wylądować w koszu.

Wiśnicz
Gość
Wiśnicz

Lechowski mógł na dokumencie wewnętrznym napisać co chciał!!Pytanie kto ten dokument dał mediom , odpowiedż jest prosta człowiek z targowicy albo z ulicy !!Z ulicy bardziej bo wychowANY Z cYGANAMI !!!a TEN z Targowicy z WSW!!!

czytelnik
Gość
czytelnik

niech ginie.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Oni walczyli, ale o swoje i teraz też o to samo.

Ronin
Gość
Ronin

Wońcu bóg też stwożył pedała a katolika obdażył tolerancja i iłosierdziem

kondominium
Gość
kondominium

No też mi sensacja! A co powinien napisać, np. żeby dawać kasę, choćby za tym stał klub masoński czy stowarzyszenie kochających inaczej? Wtedy dopiero podnieślibyście wrzask, że dał kasę i nie sprawdził komu.

Ronin
Gość
Ronin

Pisman wona z Jasła do swgo wodza z roztojoną jaźnią – czy to nie obiawa z chizofrenia

Stary
Gość
Stary

Żałosne, kogo powołuje się do władz! Lechowski jako wicestarosta wykazał się kompletną ignorancję dot. administracji publicznej. Ciekawe, czy ma blade pojęcie o takim dokumencie jak instrukcja kancelaryjna.Od jej przestudiowania powinien rozpocząć swoje pierdz…. w stołek.

PiS-man
Gość
PiS-man

Antidotum – a za 10 lat będziesz darł buzie pod niebiosa wrzeszcząc wszem i wobec: głosujcie na doświadczonych, bo wiadome, że jak młode to głupie i niekompetentne? 😀 Jak ja uwielbiam myślących a rebours… 😀

dawid
Gość
dawid

A ja wam Mowie: TO WSZYSTKO WIAN PIS-u i Pismana:lol:

pewny
Gość
pewny

Za tym stoją Rosjanie :):):)

PSYCHIATRA
Gość
PSYCHIATRA

ZA TYM STOI TWOJ CHORY SZEF DEBIL KACZYNSKI

zjednoczona...
Gość
zjednoczona...

TO JEST SZOPKA…!!! Czy ludzie na stanowiskach zawsze sie cofają z myśleniem i słuchają tylko argumentacji często wyssanych z palca i w efekcie zajmują stanowisko przeciw, mam w związku z tym pytanie do Szanownych Państwa zajmujących ciepłe PiSowskie posadki…Czy potraficie wysłuchać wszystkich i nie tylko "mocherowców" ale również tzw przez was "przyszłość narodu"-tj młodzież.Co robicie by zjednoczyć się z WSZYSTKIMI pełniąc władzę?….Kończąc perygrynacje na temat chcę przekazać że moja babcia która ma lat 80 lat jest bardziej do przodu niż Wy wszyscy…

ciech
Gość
ciech

A może to oni sami napisali ten anonim, by zrobić sobie reklamę? A głupi PiSowcy to podchwycili, ha, ha, ha!!!

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Tak oto wyszła kompetencja p. Witusia do bycia wicestarostą.Tak wygląda ktoś kto wlazł na drzewo władzy z podarunku,przypadku,że wpadł na chwilę do PIS po kasę…Ależ k… mamy władzę!!! Dobrze,ze już w krótce wybory.Może to towarzystwo wzajemnej adoracji dostanie w paszczę i odwali się od społecznych foteli,ku dobru ogółu!

CHIRURG
Gość
CHIRURG

Zajęcza warga, rozszczep wargi, częściowe lub całkowite niezrośnięcie się w życiu zarodkowym człowieka zawiązków jego górnej wargi, wskutek czego u noworodka występuje wcięcie po jednej lub po obu stronach środkowej rynienki wargi górnej. Leczenie operacyjne we wczesnym okresie, najczęściej ok. 3 miesiąca życia.
http://portalwiedzy.onet.pl/82088,,,,zajecza_warga,haslo.html

Adam
Gość
Adam

Wkrótce się ukaże podpis Górczyka pod ciekawszym dokumentem!

Michał Archanioł
Gość
Michał Archanioł

Bóg Im rozum odebrał.

ON
Gość
ON

Panie Lechowski to może pana trzba prześwietlić na wylot wysyłając w pobliże słońca prymitywizm pańskiej tempoty i matolstwa sięga szczytu permanentnej głupoty dołożę wszslkich starań by PiSowskie ścerwa w Jaśle więcej nie wygrały wyborów – LUDZIE GŁOSUJCIE BO DEBILE RZADZA JASLEM – I DZIEKUJĘ PO, PANU BANIAKOWI, ORAZ INNYM KTÓRZY POMAGAJĄ W REALIZACJI RÓZNYCH DZIAŁAŃ –

odgrzewanie kotletów
Gość
odgrzewanie kotletów

Cóż Górczyk chcąc znów zaistnieć publicznie przed wyborami ,bełkocze o swojej działalności niepodległościowej,jakiej?Co Ty facet zrobiłeś?Zaczynałeś w KPN-ie u Moczulskiego,nota bene sprzedawczyka z 25-cio letnim stażem.Wygrałeś z tej partii wybory poselskie z KPN-u ,to ma być działalność opozycyjna?Wylicz z ilu bezproduktywnie przesiadałś się stołków.A teraz ciągle mieszasz w pustm kotle.Wszystko i wszyscy są debilami,jedyny ostał się mentor.

OB
Gość
OB

Dekretacja tego typu na piśmie świadczy o kondycji intelektualnej osoby zajmującej ważne stanowisko.
A co do anonimu i tłumaczenia Kurowskiej – rzetelność urzędnika wymaga sprawdzenie anonimu i sprawdzenia co to faktycznie za zespoły /nie ma z tym problemu/ a nie od razu podejmować pochopne decyzje na nie. Ale to jest PiS właśnie.

czesio
Gość
czesio

to jasło robi sięcoraz bardziej żałosne:(:(:(

ixi
Gość
ixi

ALE SOBIE WYBRALISCIE!!!!! NO TO MACIE!!!!

Ronin
Gość
Ronin

a panie Lechowski a pan to przypadkiem to nie stary komuch ?? bo takie działańa to normalnie jak auto donosy du UB/SB za PRlu. Aushwiz dla niektórych polityków powinno się reaktywować….

leszcz.pl
Gość
leszcz.pl

Kto głosował na takiego capokandydata doprawdy nie rozumiem.Co to za opozycja antykomunistyczna?Dostał raz pałą w dupę i wielki kombatant…:lol::uhoh::D

Ronin
Gość
Ronin

PROPONUJĘ MANIFESTACJĘ NA RYNKU PRZECIW OBECNEJ GŁUPOCIE PISU – kto się pisze

jasiu
Gość
jasiu

Apel do młodych.Wybierajcie fachowców ale bezpartyjnych.

basista
Gość
basista

Mam nadzieje że młodzi pójdą do wyborów i nie pozwolą by kontynuować takie jaja jak się teraz dzieją

muniek
Gość
muniek

Panie Witoldzie.Za tym stoją cykliści

antidotum
Gość
antidotum

"Kto za tym stoi"?
Odpowiedziała Pani Burmistrz-sataniści.:lol::lol::lol::lol::lol:

ciech
Gość
ciech

Odgrzewanie kotletów: Górczyk był posłem nie z KPNu tylko Poroz. Centrum. A więc koleś Lechowskiego, który już wtedy był szefem tej
partii w Jaśle. Posłem KPNu był natomiast Czajka, który potem przeszedł do BBWR.

wyborca
Gość
wyborca

NIGDY WIĘCEJ TAKICH RADNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!

realista
Gość
realista

przewaznie jest tak że ci co przez pół zycia walczyli z komunizmem to drugie pół stosują jego metody.

"donosiciel"
Gość
"donosiciel"

Z Pisem WON z Jasłą!!!
Z Górczykiem też. Bo co on dla Jała zrobił?
Za co się nie weżmie to rozpieprzy.
Rozwalił nasz GS na Jagiełły i inne firmy, Nikomu nie pomógł z wyjątkiem siebie.
Pokazał już co umie i niech spada.
A kombatant z niego tki jak i z sześciolatków!
Dużo gada nic nierobi!
Bawi się nami i głuptakami którzy na niego głosują. DOSYĆ!
SAMI DONOSICIELE w Jaśle.
I na kogo myśmy głosowali??

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

pisowskie scierwo von z jasla

Close
X