MiastoWiadomości

Aktualny stan rzek w Jaśle

W związku z intensywnymi opadami deszczu jakie wystąpiły w dniu 25.07.2011 r. w zlewni rzeki Wisłoki i Ropy, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadziło całodobowy dyżur Burmistrza na potrzeby zarządzania kryzysowego.

Aktualny stan rzek w Jaśle

W godzinach od 1300 do 1700 w zlewni rzeki Wisłoki opad wyniósł około 55 mm, natomiast w zlewni rzeki Ropy około 25 mm. Po przekroczeniu stanu ostrzegawczego na rzece Wisłoce w punkcie pomiarowym Wisłoka – Liwocz oraz niekorzystną prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Miasta Jasła wprowadził w dniu 25.07.2011 r.
o godz. 1930 stan pogotowia przeciwpowodziowego. Wystąpiło realne zagrożenie podtopienia domów, budynków gospodarczych w rejonie osiedla Jasło – Niegłowice.

Aktualny stan rzek w Jaśle

W związku z powyższym podjęto nw działania mające na celu ograniczenie skutków powodzi tj:
a. skierowano jednostki na teren osiedla Jasło – „Niegłowice” (OSP Jasło – „Niegłowice”, OSP Jasło – „Hankówka”, OSP Jasło – „Żółków”, OSP Jasło – „Brzyszczki”);
b. ww jednostki prowadziły działania na terenie osiedla Jasło – „Niegłowice” w tym min. ustawiono 100 mb rozkładanej zapory przeciwpowodziowej;
c. poinformowano mieszkańców oraz przewodniczących zarządów osiedli zagrożonych terenów,
d. prowadzone są działania polegające na bieżącym monitorowaniu stanu wód na rzekach oraz danych meteorologicznych;
e. prowadzony jest całodobowy dyżur Burmistrza Miasta Jasła na potrzeby zarządzania kryzysowego;
Najwyższe poziomy zanotowano:
– rzeka Wisłoka (punkt pomiarowy Liwocz) 359 cm o godz. 200 – stan alarmowy przekroczony o 9 cm,
– rzeka Wisłoka (punkt pomiarowy Krajowice) 428 cm o godz. 230 – stan ostrzegawczy przekroczony
o 98 cm,
– rzeka Ropa (punkt pomiarowy Topoliny) 363 cm o godz. 2330 – stan ostrzegawczy przekroczony
o 143 cm,
– rzeka Jasiołka (punkt pomiarowy K. Wielkiego) 320 cm o godz. 130 – stan ostrzegawczy przekroczony
o 20 cm,.

Aktualny stan rzek w Jaśle

W związku ze stabilizacją sytuacji powodziowej, zaniku opadów oraz spływu wód powodziowych zagrożenie powodziowe ustąpiło i stan wód z godz. 730 przedstawia się następująco:
– rzeka Wisłoka (punkt pomiarowy Liwocz) 225 cm – stan ostrzegawczy przekroczony o 5 cm,
– rzeka Wisłoka (punkt pomiarowy Krajowice) 322 cm – poniżej stanu ostrzegawczego,
– rzeka Ropa (punkt pomiarowy Topoliny) 235 cm – stan ostrzegawczy przekroczony o 15 cm,
– rzeka Jasiołka (punkt pomiarowy K. Wielkiego) 210 cm – poniżej stanu ostrzegawczego.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Władza przyszła sobie strzelić fotkę…A Jaślanie jak żyli w strachu,tak żyją.Władza gówno robi,zajmuje się sobą,placami zabaw i rozwojem definicji innowacji…Wały poszarpane,trawa w korytach jak w dżungli,a roboty stoją…Na sranie komuś sztaby,skoro woda może zrobić co chce z tym dziadostwem co jest..Jeden reflektor pod zdjęcie błyszczącego burmistrza kolo rzeki to jaja z zrozpaczonych nieróbstwem Jaślan… Szkoda słów-zostaliśmy sami sobie!!!!Tylko opatrzność Boża może nam pomóc w tym marażmie….!

józiek
józiek
2024 lat temu

Bóg dał nam podobno wolną wolę i nie miesza się do spraw na ziemi.Żadne modły nic nie wniosą.Potrzebne są zadziałania techniczne.

SS
SS
2024 lat temu

Jak długo w okresach wyżówek na rzekach w Jaśle i okolicach trwać będzie powtórka z niechlubnych działań osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.Rok rocznie po powstałych szkodach powodziowych mJasło dostaje jakieś tam pieniądze na odbudowe zniszczonej infrastruktury.Albo tak jakoś nieudolnie wykonuje się odbudowę zniszczeń,że są one zupełnie nieodporne na większy napór wody wyżówkowej i ulegają zupełnemu zniszczeniu,albo stosuję się niesprawdzoną technologię budowy wałów p.powodziowych.

zak
zak
2024 lat temu

Takie są skutki wybudowania wałów na Gądkach,przez Dorna i resztę PiS-dołków.Dzięki temu zalewa Niegłowice,Jasło,Trzcinice i Przysieki.Ogródki działkowe ważniejsze od ludzi……….

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x