MiastoWiadomości

Alicja Zając: Staszka nie da się zastąpić

Dzisiaj mija rok od katastrofy Tu-154M, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób, wśród których był również jaślanin – Senator Stanisław Zając. Obchody pierwszej rocznicy katastrofy rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ofiar w jasielskiej farze.

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po nabożeństwie pod pomnikiem Golgota Wschodu (skwer przy I Liceum Ogólnokształcącym) złożono kwiaty i odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Następnie udano się na nowy cmentarz w Jaśle, by tam oddać hołd tragicznie zmarłemu Senatorowi. O katastrofie, która miała miejsce rok temu pamiętają wszyscy. W uroczystościach udział brała m.in. Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki, która złożyła wieniec w imieniu prezydenta i premiera RP.

– Trudno jest nie pamiętać tego, co wydarzyło się rok temu. Przyjechałem tutaj do Jasła, aby oddać hołd wszystkim poległym, którzy lecieli oddać hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej oficerom – Mówi Jan Juszczak, Starosta krośnieński.

Złożenie kwiatów na grobie Senatora Zająca (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ludzie o nich nie zapomnieli

Alicja Zając podziękowała wszystkim obecnym podczas obchodów za wsparcie, które ona i jej rodzina otrzymywali i nadal otrzymują od znajomych i przyjaciół jej i śp. Stanisława Zająca.

Alicja Zając: Staszka nie da się zastąpić (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Grób, w którym pochowany jest Staszek, jest jedynym na tym cmentarzu, który jest przepasany biało – czerwoną flagą. Ta działalność z tych ostatnich dwudziestu lat zaprowadziła go na pokład samolotu i miejsce śmierci pod Smoleńskiem. Kiedy zobaczyłam tak wiele osób na mszy świętej, pomyślałam sobie jak wiele osób było związanych ze Staszkiem – opowiada Alicja Zając.

Stanisław Zając został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bodzio
Bodzio
2024 lat temu

Oby ,nigdy więcej nie potworzył sie 10.04.2010

Compoland
Compoland
2024 lat temu

Po co te okulary przeciwsłoneczne? :/

Ania
Ania
2024 lat temu

@compoland Jak ktoś płacze i jest w żałobie to co nosi?

aa
aa
2024 lat temu

jak sie nie da a na czyim stolku w senacie siedzi

S-S
S-S
2024 lat temu

wiele i młodych i starszych wdów żyje w naszym regionie ,które utraciły mężów w licznych katastrofach .Ale swój ból i żal przeżywają w ciszy,bez famfar i przede wszystkim bez potężnych odszkodowań z kieszeni podatników.

OB
OB
2024 lat temu

„Bóg-Honor-Ojczyzna” – tutaj w każdym calu go brak. Skoda komentować!!!

gbur
gbur
2024 lat temu

Tony hipokryzji – wstyd !!!!!!!!!!!!

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

Ja już wkrótce go zastąpię!Moja kariera rozwija się błyskawicznie!Jesienią zostanę posłem z PJN, a potem marszałkiem itd

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Wredność i hipokryzja aż bije tej „pani” z twarzy. Okulary po to żeby nie oślepiać wcześniej wspomnianymi przymiotami przypadkowych obserwatorów. Na innym z jasielskich portali jest zdjęcie: ta „pani”, w ramach żałoby zapewne, nawet paznokcie sobie pomalowała na CZARNO !!

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x