r e k l a m a
MiastoWiadomości

Alicja Zając: Staszka nie da się zastąpić

Dzisiaj mija rok od katastrofy Tu-154M, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób, wśród których był również jaślanin – Senator Stanisław Zając. Obchody pierwszej rocznicy katastrofy rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ofiar w jasielskiej farze.

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po nabożeństwie pod pomnikiem Golgota Wschodu (skwer przy I Liceum Ogólnokształcącym) złożono kwiaty i odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Następnie udano się na nowy cmentarz w Jaśle, by tam oddać hołd tragicznie zmarłemu Senatorowi. O katastrofie, która miała miejsce rok temu pamiętają wszyscy. W uroczystościach udział brała m.in. Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki, która złożyła wieniec w imieniu prezydenta i premiera RP.

– Trudno jest nie pamiętać tego, co wydarzyło się rok temu. Przyjechałem tutaj do Jasła, aby oddać hołd wszystkim poległym, którzy lecieli oddać hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej oficerom – Mówi Jan Juszczak, Starosta krośnieński.

Złożenie kwiatów na grobie Senatora Zająca (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ludzie o nich nie zapomnieli

Alicja Zając podziękowała wszystkim obecnym podczas obchodów za wsparcie, które ona i jej rodzina otrzymywali i nadal otrzymują od znajomych i przyjaciół jej i śp. Stanisława Zająca.

Alicja Zając: Staszka nie da się zastąpić (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Grób, w którym pochowany jest Staszek, jest jedynym na tym cmentarzu, który jest przepasany biało – czerwoną flagą. Ta działalność z tych ostatnich dwudziestu lat zaprowadziła go na pokład samolotu i miejsce śmierci pod Smoleńskiem. Kiedy zobaczyłam tak wiele osób na mszy świętej, pomyślałam sobie jak wiele osób było związanych ze Staszkiem – opowiada Alicja Zając.

Stanisław Zając został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Amon_RaDyziogburOBS-S Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bodzio
Gość
Bodzio

Oby ,nigdy więcej nie potworzył sie 10.04.2010

Compoland
Gość
Compoland

Po co te okulary przeciwsłoneczne? :/

Ania
Gość
Ania

@compoland Jak ktoś płacze i jest w żałobie to co nosi?

aa
Gość
aa

jak sie nie da a na czyim stolku w senacie siedzi

S-S
Gość
S-S

wiele i młodych i starszych wdów żyje w naszym regionie ,które utraciły mężów w licznych katastrofach .Ale swój ból i żal przeżywają w ciszy,bez famfar i przede wszystkim bez potężnych odszkodowań z kieszeni podatników.

OB
Gość
OB

„Bóg-Honor-Ojczyzna” – tutaj w każdym calu go brak. Skoda komentować!!!

gbur
Gość
gbur

Tony hipokryzji – wstyd !!!!!!!!!!!!

Dyzio
Gość
Dyzio

Ja już wkrótce go zastąpię!Moja kariera rozwija się błyskawicznie!Jesienią zostanę posłem z PJN, a potem marszałkiem itd

Amon_Ra
Gość
Amon_Ra

Wredność i hipokryzja aż bije tej „pani” z twarzy. Okulary po to żeby nie oślepiać wcześniej wspomnianymi przymiotami przypadkowych obserwatorów. Na innym z jasielskich portali jest zdjęcie: ta „pani”, w ramach żałoby zapewne, nawet paznokcie sobie pomalowała na CZARNO !!

Close
X