PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Andrzej Czernecki: proszę o poparcie Jaślan

Rozmowa z Andrzejem Czerneckim, kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie” na burmistrza miasta Jasła.

Andrzej Czernecki, kandydat na burmistrza miasta Jasła
Witam Pana.
Jak Pan ocenia swój wynik wyborów z I tury?
Przede wszystkim chciałem podziękować wyborcom za udział w głosowaniu i oddane na mnie głosy. Mój wynik jest bardzo dobry, tym bardziej, że przez ostatnie 4 lata pracowałem dla innej gminy. Nie uczestniczyłem w życiu publicznym miasta jednak pilnie śledziłem wszelkie jasielskie wydarzenia.
Czy przewaga kandydatki PIS-u nie jest zbyt duża?
Uważam, że nie jest to przewaga, która przesądzałaby o wyniku wyborów. Liczę na odpowiedzialną, obywatelską postawę mieszkańców Jasła i liczny udział w wyborach. Trzeba pamiętać że wizja sprawowania władzy urzeczywistniana przez PIS nie spotyka się z przychylnością większości społeczeństwa. Tę tendencję coraz bardziej daje się zauważyć również na Podkarpaciu. Nie inaczej jest w naszym mieście. Zwróćmy też uwagę, jakie tezy programowe głosili pozostali kandydaci w I turze. Wszyscy mocno podkreślali marazm inwestycyjny, jaki panuje w Jaśle i konieczność wzmożenia działań proinwestycyjnych. To jest także główny punkt mojego programu.
Ale przecież Pani Burmistrz wymienia wiele inwestycji, które zrealizowała w mieście.
Cieszę się, że Pani Maria docenia osiągnięcia władz miasta kiedy byłem burmistrzem. Moja kontrkandydatka w wyborach pokazuje się na tle inwestycji, za które jeszcze cztery lata temu w kampanii wyborczej krytykowano mnie. Dzisiaj są to wizytówki miasta. Możemy je zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Miasta, na folderach i widokówkach. Większość z nich oddano do użytku za mojej kadencji, pozostałe zaś jak na przykład termomodernizację szkół i przedszkoli czy też stację uzdatniania wody dokończono w mijającej kadencji.
Ubolewam jednak, że wiele projektów odłożono na półkę, mimo iż miasto poniosło już koszty związane z ich przygotowaniem. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o gotowy projekt obiektów MOSIR, drogę łączącą Rondo Solidarności z drogą południową czy też Centrum Innowacyjności Ignacego Łukasiewicza.
Z czego wynika tak szerokie poparcie Pana kandydatury?
Moim zdaniem z odpowiedzialności, która nakazuje by w najważniejszych sprawach stanąć ponad podziałami, a nie np. chować do szuflady dobre projekty tylko dlatego, że ktoś inny jest ich autorem. Sądzę, że właśnie to sprawiło, że wszyscy pozostali kandydaci z I tury mnie poparli. Wszyscy widzimy, że zmiany w stylu rządzenia naszym miastem są niezbędne. Moją kandydaturę poparły osoby, z którymi w przeszłości różniliśmy się i zapewne jeszcze nie raz będziemy mieli różne poglądy na niektóre sprawy. Jednak jestem przekonany, że z tymi ludźmi zawsze uda się znaleźć kompromis, bo są otwarci na pomysły innych i potrafią krytykować konstruktywnie.
Jakie propozycje ma Pan dla ludzi młodych?
Niezrealizowany projekt budowy nowoczesnych, zadaszonych obiektów MOSiR to mój priorytet. Marzy mi się też realizacja planowanego jeszcze w kadencji 2002-2006 centrum sportowo-rekreacyjnego na Gądkach ze stadionem lekkoatletycznym, z którego mogłyby także korzystać nasze drużyny piłkarskie.
MATERIAŁ WYBORCZY KWW „JAŚLANIE”

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
2024 lat temu

Dzięki Andrzej, ale NIE.

kj
kj
2024 lat temu

pfff ja teżpodziękuje

viking78
viking78
2024 lat temu
xxxll
xxxll
2024 lat temu

nastepnym razem moze za 4 lata

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Ma pan moje poparcie,a z tego co mówiłem wczesniej sie wycofuję i przepraszam. Maria K. jest już be.

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

Drodzy Jaślanie! Po lekturze listu Andrzeja Czerneckiego uznałem za swój moralny obowiązek przypomnienie Państwu kilku faktów z okresu rządów byłego burmistrza. Wiemy doskonale jak wyglądało zarządzanie miastem w poprzednich kadencjach, kiedy to prawdziwym burmistrzem był Pan Tadeusz Górczyk, który po wyroku wydanym przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie przeciwko Andrzejowi Czerneckiemu usunął obecnego kandydata z KWW PSP. Sprawa dotyczyła nadużyć finansowych byłego burmistrza na kwotę blisko 60 tys. zł za podwójne rozliczenie delegacji do Brukseli. Kolejnym faktem wartym przypomnienia jest droga w „Sobniowie” i zemsta na mieszkańcach Pana Czerneckiego. Pamiętacie Państwo jak wyglądała droga przez osiedle? Czy zapomnieliście Państwo jaki był… Czytaj więcej »

Badi
Badi
2024 lat temu

Moje też Pan ma, Panie Andrzeju. Wszystkich znajomych i całą rodzinę namawiam, żeby za Panem głosowali 5 grudnia. Musimy wreszcie wygrać te wybory, my Jaślanie, i odsunąć Dąbrówkę od władzy!

cvb
cvb
2024 lat temu

Panu to ja już podziękuję, wybiorę osobę bardziej właściwą na to stanowisko, pamiętam co działo się przez 8 lat kadencji

bioly
bioly
2024 lat temu

MA pan mój głos! koniec z Kurą.wską

Jamamracje
Jamamracje
2024 lat temu

Świetne przemówienie! Bardzo wyważone, z górnej półki 🙂 Ma Pan moje poparcie Panie Andrzeju!!

Idek
Idek
2024 lat temu

Panie Andrzeju, ma Pan mój głos!

Ekspert
Ekspert
2024 lat temu

Fajny ustawiony wywiadzik 🙂 Są pewne zabiegi marketingowe, które obrażają mnie jako inteligentnego człowieka. Szkoda, że dzisiejsi politycy zostali zdegradowani do rangi produktu i są jedynie dobrze bądź źle sprzedawanym towarem.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Fajnie ale Panu już podziękujemy! Miał Pan 10 lat bo tyle Pan był burmistrzem Jasła na pokazania swoich umiejętności, mam dobrą pamięć i dobrze pamiętam okres Pana władzy! I mówię kategorycznie NIE!!!!!!!!!!!
MARIA KUROWSKA BURMISTRZEM JASŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S-S
S-S
2024 lat temu

Opinia „Dyzia” bardzo czytelna,rzetelna,nie wnosząca jadu ale jednak w kilku zwięzłych wypowiedziach przedstawia wartość CzerneckiegoNależy w tym miejscu zadać pytanie Czerneckiemu.Skoro taki fachowiec od wszystkiego i niczego,to dlaczego nie wrócił do pracy do Biura Projektów.Na okres burmistrzowania on został tylko oddelegowany z Biura..Po przewaleniu poprzednich wyborów z powodzeniem mógł wrócić do Biura.Jest to człowiek ,który uwielbia władzę,a brzydzi się praca.

as
as
2024 lat temu

Boże jak tacy ludzie popierają mojego kandydata to ja odpuszczam te wybory

lizd**y
lizd**y
2024 lat temu

Kompromitujecie się tymi nagraniami! Ciekawe jakie „stołki” obiecał Czernecki! Chcecie na siłę powrócić do władzy a raz z wami kolesiostwo i brak poszanowania dla zwykłego zjadacza chleba płacącego podatki! Teraz przynajmniej za rządu Pani Kurowskiej coś się w Jaśle zmienia, zmienia się na PLUS, weźmy pod uwagę że Pani Maria piastuje urząd dopiero 4 lata a i tak zdziałała więcej niż Czernecki przez 10 lat!!!!! Nie dajcie się zwariować i zwieść obiecankami całej tej bandy, oni myślą tylko o tym żeby się dostać do władzy o napychać kieszenie przt tym nic nie robiąc! Przypomnijcie sobie jak było za kadencji Czerneckiego!… Czytaj więcej »

jaslak
jaslak
2024 lat temu

wróc do dąbrowki pani

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Chciałbym powiedzieć jedną rzecz o zagrywkach komitetu Czerneckiego które dla mnie osobiści są szokując!!!
Pani Maria odmówiła udziału w debacie i w zupełności ją rozumiem! Ale to co robi komitet Czerneckiego i jego banda przechodzi ludzkie pojęcie!
O tuż na portalu jasłonet umieścili artykuł że Pani Kurowska jednak na debatę przyjdzie i po co to wszystko ? Po prostu chcieli skompromitować Panią Kurowska przed oczami wyborców i wszystkim którzy by przyszli na debatę tylko dlatego że Kurowska bierze w niej udział pokazać że ich „olała” takie zagrywki są poniżej pasa i powinniście się wstydzić wielcy „Jaślanie”
Link to scrina http://i56.tinypic.com/2coqueb.jpg

nemo
nemo
2024 lat temu

Drogi Panie Andrzeju Na banerze pana hasło – brzmi jakoby pana rządy były powrotem do „normalności”…. Do jakiej „normalności ” ? Czy do bidy z nędzą i dziwnej dyrekcji w JDK ? Czy do dziurawych chodników i dróg w mieście ? Czy do braku współpracy z jasielskimi przedsiębiorcami? Czy do nie uprzejmych urzędników w UM i podległych panu placówkach ? A może do jeszcze jednej paskudnej fontanny na rynku ? I można tak wymieniać i wymieniać – ale czy warto ? Prywatnie, to nawet pana lubię 🙂 ale jakoś nie specjalnie paru kumpli z nowego pana komitetu – dlatego zagłosuję… Czytaj więcej »

kj
kj
2024 lat temu

anty pisowskie te wszystkie portale .
Jesteśmy z Panią PANI MARIO !

:)
:)
2024 lat temu

Panie Andrzeju, a ten pistolet na kredensie to na wypadek czego…? 🙂

korzenianin
korzenianin
2024 lat temu

Mieszkańcy Gminy Korzenna trzymają kciuki za pana Andrzeja i udzielają mu pełnego poparcia żałując jednocześnie że nie mogą w niedziele oddać na niego głosu 🙂

polak
polak
2024 lat temu

To se ne wrati Andrzej —spadaj !!!!!

CZAJNIK
CZAJNIK
2024 lat temu

Witam wszystkich Zgadzam się z naszym obywatelskim obowiązkiem – pójdźmy wszyscy do URN głosować. Zastanawia mnie jednak głos Sz. P. Leszka Zduński – układ polityczny w sejmiku jest znany, rządzi PO. Dlaczego więc większościowa władza wykonawcza w Jaśle w postaci Rady Miejskiej ma pozwolić na odrzucanie aplikacji o dotacje UE? Przecież Panowie i Panie z Rady Miasta Jasła potrafią lobbować swoje wnioski o dofinansowanie w sejmiku samorządowym. Przecież potrafią jako ciało zarządzające miastem ustalać priorytety, przygotowują budżet i głosują nad tym budżetem miasta, ustalają wieloletni plan inwestycyjny i plan rozwoju lokalnego. Oznacza to, że sami mogą ograniczyć władze Burmistrza w… Czytaj więcej »

niemota
niemota
2024 lat temu

Najbardziej podobała mi się wypowiedź Baniaka. Ta aparycja, postawa, dyplomacja ten szyk. To jest prawdziwy mąż stanu. Wprawdzie link nie chciał się otworzyć i ciągle się zacinał ale jakoś wysłuchałem do końca sącząc drinka z 0,7 litrowej flaszki. Jednak nadal nie wiem czy to ten pan będzie burmistrzem czy ktoś inny.
A kto to jest Zduński, Leszek Zduński to też przyszły burmistrz.
Ja nie wiem bo dopiero przyjechałem. i pewnie za chwilę odpłynę.

jenkins
jenkins
2024 lat temu

Następny cudak ! Rada ekspertów poniżej – ekspertów od wyciągania pieniędzy z naszych kieszeni. Koń by się uśmiał.

nikt
nikt
2024 lat temu

Panie kandydacie Czarnecki jest pan żałosny nic panu już nie pomoże nawet wyżebrał pan poparcie Baniaka a może znowu w niedzielę ksiądz z Zółkowa będzie nawoływał swoich parafian aby za panem głosowali ale tym razem cudu nie będzie i znowu czeka pana wygnanie albo powrót do biura

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

pisowskie kundelki ujadają a karawana antypisowska idzie dalej :))) …
POGROM PiSu PROGRAMEM NARODU !!!!

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Panie Jacku Sokołowski, pisz pan ze swoją spółką co pan chcesz. My, normalni Jaślanie wiemy, że dla dobra miasta i nas wszystkich wybór 5 grudnia jest jeden. ANDRZEJ CZERNECKI.
Przykre jest to, że sprzedał się pan tak tanio, ale pani Kurowska otacza się tylko takimi ludźmi, jak Pan.

...
...
2024 lat temu

(komentarz usunięty przez moderatora z powodu naruszenia ciszy wyborczej)

Back to top button
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x