Wiadomości

Bogatynia dziękuje Jasłu za pomoc

Bogatynia po powodzi. Fot. e-bogatynia.pl
Pod koniec sierpnia Rada Miasta Jasła przekazała 10 tys. zł pomocy dla poszkodowanego przez powódź miasta Bogatynia (czytaj więcej).
Gest radnych doceniły władze Bogatyni, które wystosowały list do radnych jasielskich.
Okazali nam Państwo swoją dobroć, zrozumienie i ofiarność. Nic tak nie uskrzydliło, nic tak nie daje wiary jak świadomość, że dzięki Państwu mieszkańcy Bogatyni odbudują swoje życie na najpiękniejszym fundamencie, jakim jest pomoc drugiego człowieka i wyciągnięta w jego stronę ofiarna dłoń – czytamy w liście od burmistrza Bogatyni.
Pieniądze na pomoc powodzianom pochodziły z oszczędności uzyskanych w czasie, kiedy jasielska fontanna nie była eksploatowana.

Pełna treść listu:
Pisząc do Państwa z Bogatyni – z miejsca rozszarpanego przez bezlitosną rzekę, wciąż widzę obrazy głęboko zranionego miasta, wciąż słyszę przerażenie i strach, głosy mieszkańców. Okrutny dla nas siódmy dzień sierpnia odebrał nam bezpieczeństwo, dobrze znaną codzienność, gwałtownie zniszczył znane, ukochane miejsca, a pozostawił poczucie zagrożenia, bólu i niepokój serca. Jednak nie mogę przestać myśleć o ogromnej radości, jakiej dzięki Państwu i Samorządowi Jasła doświadczyliśmy po pomocy, jakiej nam Państwo udzielili.
W bolesnych dla nas dniach zrozumieliśmy, że nie możemy polegać tylko na sobie, na zdobytym doświadczeniu, ale zaufamy naszym rodakom zwracając się do nich z prośbą o wsparcie. Uchwyciliśmy się tej nadziei i nie zawiedliśmy się, bowiem dotarła do nas upragniona pomoc. Okazali nam Państwo swoją dobroć, zrozumienie i ofiarność. Nic tak nie uskrzydliło, nic tak nie daje wiary jak świadomość, że dzięki Państwu mieszkańcy Bogatyni odbudują swoje życie na najpiękniejszym fundamencie, jakim jest pomoc drugiego człowieka i wyciągnięta w jego stronę ofiarna dłoń. Dziękujemy tym goręcej i tym bardziej jesteśmy świadomi ogromu czekających na nas trudności i przeszkód, jakie przyjdzie nam pokonywać, jednakże świadomość życzliwości i poparcia dodaje nam sił do pracy oraz wzmacnia wiarę, że odbudujemy Bogatynię.
Nie wiemy czy kiedykolwiek w życiu zapomnimy o tych godzinach, w których z przerażeniem przyglądaliśmy się niknącemu w oczach miastu, gdy widzieliśmy jak ginie nasz świat, jednakże jesteśmy pewni, że nigdy nie zapomnimy Państwa dobroci, serca i szczerości. Planujemy w godny, trwały sposób upamiętnić w naszym mieście dobroć i wielkoduszność naszych dobroczyńców. Zrobimy wszystko, aby o tej szlachetności pamiętali nie tylko obecni mieszkańcy, ale także następne pokolenia Bogatynian.
Dziękując raz jeszcze składam na Państwa ręce wyrazy wdzięczności dla Samorządu Jasła życząc zdrowia i nieustannych sukcesów, podejmowania jedynie trafnych decyzji, spotkań i współpracy z życzliwymi ludźmi oraz spełnienia marzeń, które choć głęboko ukryte nie dają o sobie zapomnieć.
Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia

Kuba Kowalczy
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mądry
mądry
2024 lat temu

Ciekaw jestem kiedy znajdą się w jasielskim budżecie pieniądze na remont wałów. Miasto nadal nie doczekało się przynajmniej wyrównania obwałowania, nie robi się zupełnie NIC!!! Między wałem a rzeką rośnie mnóstwo krzaków a miejscami prawdziwy las!!! Wystarczy spojrzeć z mostu na ul. Mickiewicza. Nadal nie ma zasuw pozwalających spuścić wodę gdyby doszło do kolejnego przelania. Nadal nie rozwiązany jest problem osiedla Belfer, które jest regularnie zalewane przez cofkę z kanalizacji przy wysokim stanie rzeki. Ale oddać pieniądze innemu miastu łatwo! Skandal! Włodarze – nie liczcie tylko na modlitwę, że taka woda się nie powtórzy!!! Nie usuwajcie jedynie skutków, lecz działajcie… Czytaj więcej »

fifirifi
fifirifi
2024 lat temu

Ty madry chyba inaczej jestes !!! a od kiedy to miasto jest wlascicielem walów? na to pieniadze ma znalezc panstwo a dokladniej urząd gospodarki wodnej.Nie masz pojecia o jakie kwoty tu chodzi.A moze zasponsorujesz z wlasnej kieszeni?he

mądry
mądry
2024 lat temu

no jasne fifirifi, zwyczajny obywatel ma za tym gonić a urzędasy od czego są? Ich OBOWIĄZKIEM jest służyć ludziom i dbać o interesy. A nie widzi się aby w kwestii zabezpieczenia przeciwpowodziowego cokolwiek zrobiono. Jeśli nikt o to nie będzie walczył to pieniądze z nieba nie spadną. A o jakie pieniądze chodzi z likwidowaniem skutków powodzi to chyba wiemy wszyscy po powodzi i skoro nic się nie robi z podwyższeniem zabezpieczenia miasta, to pieniądze wydamy jeszcze raz! Kwestia czasu.

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

MOŻE BY IM FONTANE ZA 200 TYŚ PODAROWAĆ JAŚLANIE BYLIBY ZADOWOLENI

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x